Soutěž Vesnice roku

Foto z vyhlášení_Čechy pod Kosířem

Dne 6. března 2024 byl slavnostně zahájen osmadvacátý ročník tradiční soutěže Vesnice roku. Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Do soutěže se mohou přihlásit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 7 500 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu.

Informace k průběhu soutěže:

Obce mohou podávat přihlášky do 26. dubna 2024.

Přihlášené obce jsou hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obc

Pro rok 2024 bylo jmenováno následující složení komise: Seznam členů komise pro rok 2024

Komplexní informace k soutěži včetně přihlášky, harmonogramu, podmínek a ocenění byly k dispozici na webu Vesnice roku www.vesniceroku.cz, další informace týkající se soutěže v Olomouckém kraji byly zveřejňovány také na webových stránkách kraje www.olkraj.cz.

Bližší informace k ročníku soutěže v roce 2024: podání přihlášky a dalších informací.

Vesnice roku 2024_leták

Dokumenty ke stažení:

Soubor typu pdfVesnice roku 2024_propagační leták (1,2 MB)stáhnout
Soubor typu pdfBrožura Vesnice roku v Olomouckém kraji roku 2023(3,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfPřehled oceněných obcí v Olomouckém kraji (2000 - 2023).pdf(133,1 kB)stáhnout

Ing. Jana Olivíková

rozvoj venkova
Odbor strategického rozvoje kraje
oddělení regionálního rozvoje
   585 508 322 j.olivikova@olkraj.cz
Jeremenkova 1211/40b, 77900 Olomouc, patro 12, kancelář: 1215

14.03.2024 - Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

O prestiž a také o statisíce korun se mohou utkat obce, které se přihlásí do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Příběh této ankety se začal psát už před osmadvaceti lety a letošní ročník odstartoval na začátku března v Senátu. Soutěžící se mohou hlásit do 26. dubna.

Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

18.08.2023 - Čechy pod Kosířem si převzaly ocenění v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje

Čechy pod Kosířem si ve středu 16. srpna převzaly ocenění za vítězství v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje. Obec na Prostějovsku si přízeň hodnoticí poroty získala především promyšlenými investicemi a bohatým společenským životem.

Čechy pod Kosířem si převzaly ocenění v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje

06.06.2023 - Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2023 putuje do Čech pod Kosířem na Prostějovsku. V obci, která je úzce spjatá se zámeckým parkem, hasičským muzeem a Muzeem kočárů, žije více než tisíc obyvatel. Vyhlášení výsledků krajského kola se uskutečnilo v pondělí 5. června v budově sídla hejtmanství.

Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

25.08.2022 - Zlatá stuha a titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 zdobí Slatinice

Potvrzeno. Zlatá stuha za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2022 je od středečního odpoledne 24. srpna ve Slatinicích. Starosta obce Ondřej Mikmek ji společně s diplomem a šekem na dvě stě tisíc korun převzal během slavnostního vyhlášení z rukou náměstků hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínka a Jana Šafaříka. Dalšími zástupci kraje, kteří akci podpořili, byli náměstci Dalibor Horák a Michal Zácha a také radní Aleš Jakubec a Martin Šmída.

Zlatá stuha a titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 zdobí Slatinice

15.06.2022 - Krajskou vesnicí roku jsou Slatinice

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 putuje do Slatinic na Olomoucku. V obci, která je úzce spjatá se zdravou pramenitou vodou a lázeňstvím, žije více než patnáct set obyvatel. Slavnostní vyhlášení výsledků krajského kola soutěže Vesnice roku se uskutečnilo ve středu 15. června.

Krajskou vesnicí roku jsou Slatinice

Poslední změna 14. 03. 2024 13:26:24