Školství a mládež

Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!
Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 2011
Štafetový běh z Ležáků do Lidic 2011

Vítáme Vás na stránce, kde jsou pro Vás připraveny užitečné informace týkající se oblasti školství, mládeže a sportu v Olomouckém kraji.

17.04.2018 - Vychází dubnové číslo krajských novin

Dubnové číslo se věnuje regionálnímu rozvoji. Přináší i informace z udělování cen Pedagog roku, úspěchy dětských olympioniků nebo výsledky konference samospráv.

Vychází dubnové číslo krajských novin

11.04.2018 - Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými tanečníky

Tanečníci z olomouckého klubu Olymp letos uspěli už na třech republikových šampionátech. Celkem získali deset medailí.

Náměstek hejtmana Jura se setkal s úspěšnými tanečníky

03.04.2018 - Výběrové řízení na pozici výchovného koordinátora pro sekundární cyklus Evropské školy ve Varese, Itálie od 1. září 2018

Zde najdete bližší informace k výběrovému řízení.

26.03.2018 - Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

Projekt KAP na své platformě pro odborné a celoživotní vzdělávání a kariérové poradenství zorganizoval tematické setkání kariérových poradců ze středních škol ve středu 14. 3. 2018 v prostorách SOŠ, Zemědělská 3, Šumperk.

Setkání kariérových poradců středních škol v Šumperku

21.03.2018 - Hejtmanství opět pomůže s populárním půlmaratonem

Tři měsíce zbývají do zahájení oblíbeného Mattoni 1/2Maratonu, který se během let stal největším regionálním půlmaratonem v České republice a jednou z nejvýznamnějších sportovních akcí v kraji. V úterý 20. března proběhla na olomoucké radnici tisková konference, kde pořadatelé informovali o přípravách závodu i o novinkách, na které se mohou běžci a diváci těšit.

Hejtmanství opět pomůže s populárním půlmaratonem

RSSarchiv aktualit »

Cílem Olomouckého kraje v oblasti školství je všestranně přispívat k rozvoji vzdělání občanů kraje. Hlavní priority této oblasti vycházejí ze strategických dokumentů (Strategie, koncepce), a to především z Dlouhodobého záměru rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy Olomouckého kraje a z Koncepce rozvoje tělovýchovy a sportu v Olomouckém kraji.

V Olomouckém kraji má sídlo druhá nejstarší univerzita v České republice, Univerzita Palackého v Olomouci, a dvě soukromé vysoké školy - Moravská vysoká škola Olomouc a Vysoká škola logistiky o.p.s. Vzdělávací nabídku v oblasti terciárního vzdělávání dále doplňují detašovaná pracoviště dalších vysokých škol a vyšší odborné školy.

Olomoucký kraj nabízí rozsáhlou síť základních a středních škol všech zřizovatelů (Adresář škol a školských zařízení). Vzdělávací nabídka středních škol, jejichž majoritním zřizovatelem je Olomoucký kraj, reaguje nejen na požadavky žáků a rodičovské veřejnosti, ale i trhu práce. I s ohledem na tuto skutečnost vykazují absolventi vysokou uplatnitelnost na trhu práce.

V Olomouckém kraji rovněž působí řada školských zařízení s pestrou nabídkou neformálního vzdělávání a volnočasových aktivit se zaměřením především na děti a mládež.

Systematická podpora rozvoje vzdělanosti občanů kraje a podpora sportu a sportovních aktivit je naplňována mimo jiné prostřednictvím realizace příslušných dotačních titulů (Granty a dotace).

Rozsáhlou agendu v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy zabezpečuje Olomoucký kraj prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Olomouckého kraje, a to jak na poli státní správy, tak i samosprávy (Pro veřejnost, Pro školy a školská zařízení, Ekonomika školství).

Mgr. Miroslav Gajdůšek MBA
vedoucí odboru