Pro osoby se zdravotním postižením

Divadelní představení - Centrum sociálních služeb Klíč příspěvková organizace Olomouckého kraje
Olomoucká 24hodinová štafeta na vozíku
Cena hejtmana

Vítejte na stránkách určených nejen pro osoby se zdravotním postižením a jejich blízké. Dozvíte se zde, co dělat a kam se obrátit, jestliže se Vy nebo někdo ve Vašem okolí ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Naleznete zde odkazy na organizace v Olomouckém kraji, které pracují pro osoby se zdravotním postižením, s civilizačními nebo onkologickými chorobami.

Poradí Vám, kam můžete v Olomouckém kraji vyrazit ve volném čase (Kraj bez bariér), kde lze využít bezbariérovou dopravu.

Seznámíte se zde s dokumenty, které umožňují osobám se zdravotním postižením plnohodnotně se zapojit do běžného života.

V odkazu Aktuality Vás informujeme o kulturních nebo sportovních akcích, které pořádají organizace osob se zdravotním postižením.

Vaše připomínky k obsahu zasílejte na níže uvedený email.

Aktuální informace

12.01.2018 - Vybraným dobrovolníkům Olomouckého kraje byly uděleny ceny Křesadlo 2017

V závěru roku 2017 proběhl v Olomouckém kraji již sedmý ročník oceňování dobrovolníků „Křesadlo“, což je cena pro obyčejné lidi, kteří dělají neobyčejné věci.

Vybraným dobrovolníkům Olomouckého kraje byly uděleny ceny Křesadlo 2017

09.01.2018 - Veřejnost může nominovat na ocenění lidi, kteří pomáhají zdravotně postižením

Ačkoli se bude letos Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením udělovat již potřinácté, o smolné číslo rozhodně nejde. Naopak, dlouhá tradice svědčí o tom, že v Olomouckém kraji žije dost lidí se srdcem na správném místě a ochotou pečovat o jiné.

09.01.2018 - Pohyb a relaxace pro osoby se zdravotním postižením v jedinečném a netradičním prostředí

Organizace Povzbuzení, z. s. realizuje projekt Kurzy pohybových aktivit a animačních programů pro osoby se zdravotním postižením. Cílem projektu je aktivizace osob se zdravotním postižením a seniorů a poskytnutí jim pozitivních zážitků a prevence jejich sociální izolace.

Pohyb a relaxace pro osoby se zdravotním postižením v jedinečném a netradičním prostředí

06.12.2017 - Pozvánka na VÁNOČNÍ KONCERT

Oblastní odbočka SONS Olomouc pořádá ve čtvrtek 28. 12. 2017od 18:00 VÁNOČNÍ KONCERT v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v Olomouci. Vystoupí vokálně – instrumentální soubor Musica pro Sancta Cecilia.

Pozvánka na VÁNOČNÍ KONCERT

02.10.2017 - Kupte si pastelku „umění žít ve tmě“

Ve středu 11. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 18. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Bílá pastelka s nápisem „umění žít ve tmě“ připomíná bílou hůl a orientaci při ztrátě zraku. Bílá hůl není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých a prostředek na cestě k samostatnosti.


RSSarchiv aktualit »

Kontakty

Mgr. Zuzana Hrobařová
KISSoS - Krajský Informační Systém Sociálních Služeb Olomouckého kraje, střednědobé plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji
Odbor sociálních věcí
oddělení plánování sociálních služeb
   585 508 244        z.hrobarova@kr-olomoucky.cz
Jeremenkova 40b, RCO, 779 11 Olomouc, patro 8p, kancelář: 810


Poslední změna 12. 01. 2018 11:32:37

© Krajský úřad Olomouckého kraje