Pro osoby se zdravotním postižením

Divadelní představení - Centrum sociálních služeb Klíč příspěvková organizace Olomouckého kraje
Olomoucká 24hodinová štafeta na vozíku
Cena hejtmana

Vítejte na stránkách určených nejen pro osoby se zdravotním postižením a jejich blízké. Dozvíte se zde, co dělat a kam se obrátit, jestliže se Vy nebo někdo ve Vašem okolí ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Naleznete zde odkazy na organizace v Olomouckém kraji, které pracují pro osoby se zdravotním postižením, s civilizačními nebo onkologickými chorobami.

Poradí Vám, kam můžete v Olomouckém kraji vyrazit ve volném čase (Kraj bez bariér), kde lze využít bezbariérovou dopravu.

Seznámíte se zde s dokumenty, které umožňují osobám se zdravotním postižením plnohodnotně se zapojit do běžného života.

V odkazu Aktuality Vás informujeme o kulturních nebo sportovních akcích, které pořádají organizace osob se zdravotním postižením.

Vaše připomínky k obsahu zasílejte na níže uvedený email.

02.10.2017 - Kupte si pastelku „umění žít ve tmě“

Ve středu 11. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 18. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Bílá pastelka s nápisem „umění žít ve tmě“ připomíná bílou hůl a orientaci při ztrátě zraku. Bílá hůl není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých a prostředek na cestě k samostatnosti.

02.10.2017 - Den otevřených dveří SPOLU Olomouc

Ve středu 4. října 2017 na Dolním náměstí 38, Olomouc, v 1. patře Vás zveme na DÝŇOVÉ POHOŠTĚNÍ ze zahrádky SPOLU. V čase 14.00 – 17.30 hodin nabídneme prezentace terénních a ambulantních sociálních služeb Aktivizační a rozvojové programy - Sociální rehabilitace - Osobní asistence | Debatní fórum | Stolní hry | Dýňové dobroty od klientů a pracovníků SPOLU Od 17.30 hodin | projekce finského filmu Punkový syndrom o kapele lidí s mentálním postižením.

Den otevřených dveří SPOLU Olomouc

17.07.2017 - BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH

BENEFIČNÍ BLEŠÍ TRH pro Sjednocenou organizaci nevidomých a slabozrakých. Máte doma věci, které jsou hezké, funkční a je Vám líto je jen tak vyhodit? Myslíte si, že by mohly ještě někomu udělat radost? Takové věci můžete nosit každý den před mší svatou, která začíná od 17:00 do sakristie kláštera kapucínů u kostela „Zvěstování Panny Marie“ v Olomouci, nebo přímo do podzemí v době jeho otevření.

27.06.2017 - "Dny umění nevidomých na Moravě"

Knihovna města Olomouce a SONS ČR, z. s. - Oblastní odbočka Olomouc vás srdečně zvou na výstavu obrazů britského malíře Jonathana Huxleye a mimořádnou výstavu obrazů německé nevidomé malířky Silji Korn.

20.06.2017 - Hejtman Ladislav Okleštěk ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů

Cenu hejtmana Olomouckého kraje za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením za rok 2016 získala paní Ivana Plíhalová. Ocenění si herečka Moravského divadla Olomouc převzala z rukou hejtmana Ladislava Oklešťka v pondělí 19. června na zasedání krajského zastupitelstva.

Hejtman Ladislav Okleštěk ocenil práci ve prospěch zdravotně postižených občanů

RSSarchiv aktualit »

Mgr. Zuzana Hrobařová
KISSoS - Krajský Informační Systém Sociálních Služeb Olomouckého kraje, střednědobé plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji