Pro osoby se zdravotním postižením

Divadelní představení - Centrum sociálních služeb Klíč příspěvková organizace Olomouckého kraje
Olomoucká 24hodinová štafeta na vozíku
Cena hejtmana

Vítejte na stránkách určených nejen pro osoby se zdravotním postižením a jejich blízké. Dozvíte se zde, co dělat a kam se obrátit, jestliže se Vy nebo někdo ve Vašem okolí ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Naleznete zde odkazy na organizace v Olomouckém kraji, které pracují pro osoby se zdravotním postižením, s civilizačními nebo onkologickými chorobami.

Poradí Vám, kam můžete v Olomouckém kraji vyrazit ve volném čase (Kraj bez bariér), kde lze využít bezbariérovou dopravu.

Seznámíte se zde s dokumenty, které umožňují osobám se zdravotním postižením plnohodnotně se zapojit do běžného života.

V odkazu Aktuality Vás informujeme o kulturních nebo sportovních akcích, které pořádají organizace osob se zdravotním postižením.

Vaše připomínky k obsahu zasílejte na níže uvedený email.

07.01.2019 - Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením

Už počtrnácté se letos bude udělovat Cena hejtmana za práci ve prospěch osob se zdravotním postižením. Dlouhá tradice svědčí o tom, že v Olomouckém kraji žije dost lidí se srdcem na správném místě a ochotou pečovat o jiné.

05.12.2018 - VÁNOČNÍ KONCERT

SVĚTLO VE TMĚ VÁNOČNÍ KONCERT Oblastní odbočky Sjednocené organizace nevidomých a slabozrakých Olomouc v kapucínském kostele Zvěstování Páně na Dolním náměstí v Olomouci v pátek 28. 12. 2018 od 18:00

08.10.2018 - Kupte si bílou pastelku „umění žít ve tmě“

Ve středu 17. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 19. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka. Pastelka bílé barvy připomíná bílou hůl a život zrakově postižených. Bílá hůl není jen symbolem slepoty, ale je především symbolem důstojného života nevidomých a důležitý prostředek na cestě k samostatnosti.

Kupte si bílou pastelku „umění žít ve tmě“

21.09.2018 - Seminář pro pečující

Fond dalšího vzdělávání v rámci projektu Podpora neformálních pečujících II Vás zve na seminář pro pečující osoby, který se uskuteční v Olomouci. Začínáte pečovat? Zvažujete domácí péči o své blízké? Pečujete dlouhodobě, ale máte otázky? Přijďte si pro potřebné informace a povzbuzení.

27.06.2018 - „VIDENIE NEVIDENIA – I VIDENIA“

SONS ČR, z.s. Oblastní odbočka Olomouc ve spolupráci s Regionálním centrem Olomouc Vás srdečně zve na výstavu kreslených vtipů o životě nevidomých. I zrakově postižení dokáží brát svůj handicap s humorem, důkazem toho je i tato výstava v prostorách Regionálního centra Olomouc, Jeremenkova 40b před kavárnou v přízemí. Výstava se koná ve dnech 2. až 28. 7. 2018.

RSSarchiv aktualit »

Mgr. Zuzana Hrobařová
KISSoS - Krajský Informační Systém Sociálních Služeb Olomouckého kraje, střednědobé plánování sociálních služeb v Olomouckém kraji
Odbor sociálních věcí