Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu

Mezinárodní hudební festival Karla Ditterse z Dittersdorfu pořádaný od roku 1993, se každoročně od září do listopadu koná především v Javorníku a Jeseníku a v okolí těchto měst; za dobu své existence se stal nedílnou součástí kulturního  podzimu Jesenicka a důkazem, že čilý kulturní ruch se nevyhýbá ani nejsevernějšímu regionu Olomouckého kraje. Festival je primárně věnován Karlu Dittersovi a jeho ústřední myšlenkou je snaha prezentovat především klasickou hudbu na špičkové profesionální  úrovni. Skladatelovo jméno v názvu festivalu není pouze jakousi „morálně-hudební regionální autoritou“, naopak, každý ročník festivalu se opusy tohoto autora objevují v repertoáru mnoha hudebních těles, což je také jednou z vytýčených podmínek festivalu. Tou další je snaha otevřít festivalové pódium mladým a začínajícím interpretům, často laureátům Pražského jara či jiných soutěží. V neposlední řadě je to snaha zvát, jak už je koneckonců uvedeno také v názvu festivalu, na festivalové dny také hudebníky ze zahraničí. Jeho každoroční realizaci zajišťuje Sdružení Karla Ditterse z Dittersdorfu.

zobrazit web »

Hlasování bylo ukončeno