Archiv aktualit

11.02.2019 - Výchova k podnikavosti na SŠ - školení

Zde naleznete bližší informace k akreditovanému školení MŠMT ČR k výchově k podnikavosti pro ŠŠ a VOŠ.

08.02.2019 - Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

O tom, že krajská podpora sportu není jenom prázdné prohlášení, se v pátek 8. února přesvědčili zástupci sportovních klubů, kterým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek pro sport Petr Vrána předali smlouvy o poskytnuté dotační podpoře.

06.02.2019 - Konference: Vzdělání pro budoucnost

Zde naleznete infomační leták ke Konferenci: Vzdělání pro budoucnost, kterou společně připravují Mensa ČR, Svět vzdělání, Národní institut pro další vzdělávání a Nakladatelství Fraus.

05.02.2019 - Soutěž středoškolských studentů Spotřeba pro život

Obecně prospěšná společnost dTest vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Českého telekomunikačního úřadu a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, 11. ročník soutěže "Spotřeba pro život".

29.01.2019 - Juniorský maraton 2019

Juniorský maraton je největší běžeckou akcí pro střední školy v České republice. Běží se formou štafety desetičlenných družstev složených ze středoškolských studentů, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu, tedy 42,195 km. Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

18.01.2019 - VŘ pro krajské a oblastní kabinety

V rámci projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) vyhlašuje NIDV výběrová řízení na pozice členů krajských a oblastních metodických kabinetů zaměřených na český jazyk a literaturu, matematiku a ICT.

18.01.2019 - Seminář pro žadatele - Strategická partnerství v odborném vzdělávání

Dne 6. 2. 2019 se od 10:00 uskuteční seminář pro budoucí žadatele o grant v rámci akce Strategická partnerství v odborném vzdělávání programu Erasmus+.

07.12.2018 - Sportovci v Uničově dostali nové zázemí

Moderní tribunu mají od tohoto týdne k dispozici sportovci a jejich fanoušci v Uničově. Rekonstruované zázemí jim předali náměstci hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček a Dalibor Horák společně s představiteli tamní radnice, zástupci dodavatelských firem i samotných sportovních klubů.

29.11.2018 - Avízo výzev na šablony pro SŠ a VOŠ

Dne 28. 11. 2018 bylo uveřejněno avízo výzev na šablony pro SŠ a VOŠ.

13.11.2018 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Olomoucký kraj

Nové číslo měsíčníku Olomoucký kraj vám představí učitelku mateřské školy z Jívové, kterou za záchranu dětských životů při dopravní nehodě vyznamenal prezident České republiky. Dovíte se v něm také, kam kraj letos rozdělil dotace a co plánuje podpořit příští rok. Svým návrhem se můžete zapojit do soutěže o krajskou stavbu roku.

09.11.2018 - NIDV hledá nové spolupracovníky

V rámci projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) vyhlašuje NIDV výběrová řízení na pozice do nově vznikající národní úrovně kabinetů Matematika a její aplikace, Český jazyk a literatura a Informatika a ICT a pro členy nově vznikající Stálé konference ředitelů.

23.10.2018 - Burza práce nabízí lidem nové možnosti

Zástupci desítek škol i zaměstnavatelů se dnes sešli v Olomouci na Burze práce. Projekt má za cíl představit studentům, ale také lidem, kteří hledají novou práci, perspektivní profese dostupné v našem regionu i sousedních krajích.

© Krajský úřad Olomouckého kraje