Archiv aktualit

22.03.2019 - Současnost a budoucnost akčního plánování a rovné příležitosti ve vzdělávání

Tématem „Současnost a budoucnost akčního plánování“ zahájil Mgr. Miroslav Gajdůšek, MBA, vedoucí odboru školství a mládeže KÚOK další workshop zástupců středních a vyšších odborných škol v kraji u příležitosti zahájení 2. fáze projektu KAP.

18.03.2019 - Vychází březnové číslo měsíčníku Krajánek

Březnové číslo vám přináší informace o spolupráci kraje se zaměstnavateli podporou učňovských oborů.

08.03.2019 - Jak na šablony II

V BEA centru se v úterý 5. 3. 2019 konal seminář pro žadatele ve výzvě Podpora škol formou zjednodušeného finančního vykazování – Šablony pro SŠ a VOŠ II.

07.03.2019 - Norské fondy: Využijte grant z Programu Vzdělávání

Dům zahraničních služeb vyhlásil výzvu o předkládání žádostí o grant na podporu projektů odborného vzdělávání a přípravy v rámci programu Vzdělávání (programová oblast č. 3 – vzdělávání, stipendia, odborné vzdělávání a podnikavost mladých lidí). Šance pro podání žádosti je do 28. 3. 2019, 15 hodin.

20.02.2019 - Dinosauři nečetli a vymřeli ….

Jak motivovat žáky ke čtení? Jak žáky naučit porozumět odbornému textu? Podobné a další otázky si kladli společně s přednášejícími pedagogové na tematickém setkání k podpoře čtenářské gramotnosti dne 13. 2. 2019 v moderním a příjemném prostředí salónku Beta v BEA centru v Olomouci.

19.02.2019 - Odborné metodické kabinety

Erudovaní pedagogové a experti ze zaměstnavatelské sféry vytváří již rok centra odborné a metodické podpory pro pedagogy odborných předmětů na středních a vyšších odborných školách v Olomouckém kraji s cílem zkvalitnění odborné výuky a zvýšení zájmu žáků a veřejnosti o technické vzdělávání.

11.02.2019 - Výchova k podnikavosti na SŠ - školení

Zde naleznete bližší informace k akreditovanému školení MŠMT ČR k výchově k podnikavosti pro ŠŠ a VOŠ.

08.02.2019 - Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

O tom, že krajská podpora sportu není jenom prázdné prohlášení, se v pátek 8. února přesvědčili zástupci sportovních klubů, kterým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek pro sport Petr Vrána předali smlouvy o poskytnuté dotační podpoře.

06.02.2019 - Konference: Vzdělání pro budoucnost

Zde naleznete infomační leták ke Konferenci: Vzdělání pro budoucnost, kterou společně připravují Mensa ČR, Svět vzdělání, Národní institut pro další vzdělávání a Nakladatelství Fraus.

05.02.2019 - Soutěž středoškolských studentů Spotřeba pro život

Obecně prospěšná společnost dTest vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Českého telekomunikačního úřadu a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, 11. ročník soutěže "Spotřeba pro život".

29.01.2019 - Juniorský maraton 2019

Juniorský maraton je největší běžeckou akcí pro střední školy v České republice. Běží se formou štafety desetičlenných družstev složených ze středoškolských studentů, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu, tedy 42,195 km. Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

18.01.2019 - VŘ pro krajské a oblastní kabinety

V rámci projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) vyhlašuje NIDV výběrová řízení na pozice členů krajských a oblastních metodických kabinetů zaměřených na český jazyk a literaturu, matematiku a ICT.

© Krajský úřad Olomouckého kraje