Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje

Regionální stálá konference vznikla za účelem koordinace a plánování integrovaných nástrojů a územní dimenze na krajských úrovních a také jako poradní složka Národní stálé konference (NSK), která působí na úrovni celého státu. Jedná se o dobrovolný orgán na bázi partnerství v daném regionu, tedy bez právní subjektivity.

Regionální stálá konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK) pracuje s potřebami a požadavky získanými z území kraje na zacílení a směřování pomoci z Evropských fondů. Klíčovým dokumentem je Regionální akční plán Strategie regionálního rozvoje ČR za Olomoucký kraj (RAP SRR OK). RSK OK zajišťuje průběžné sledování jeho plnění a vyhodnocuje dopady evropských intervencí ve svém území. Svá zjištění předává prostřednictvím svého zástupce do NSK. RSK také projednává doporučení k zaměření a sladění harmonogramu výzev, zejm. individuálních projektů naplňující územní dimenzi v operačních programech, projednává požadavky z území na vyhlášení specifických výzev v operačních programech a sleduje absorpční kapacitu v regionu Olomouckého kraje.

RSK OK je složena ze zástupců regionálních partnerů (kraj, města, obce, MAS, neziskový sektor, akademický sektor, oblast venkova, hospodářští a sociální partneři, apod.). Role RSK OK je plánovací a koordinační, iniciační, podpůrná, komunikační, monitorovací, vyhodnocovací a propagační.

Kontakt: rsk@kr-olomoucky.cz

Soubor typu pdfStatut RSK OK(2,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfJednací řád RSK OK(1,4 MB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam členů a náhradníků RSK OK(185,9 kB)stáhnout
Soubor typu pdfSeznam stálých hostů RSK OK(159,1 kB)stáhnout
Soubor typu xlsxHarmonogram práce RSK OK, PS RSK OK a sekretariátu RSK OK(510,9 kB)stáhnout

AKTUALITY

18.01.2018 - Olomoucký kraj uspořádá seminář pro žadatele Interreg V-A Česká republika – Polsko

Olomoucký kraj a Společný sekretariát programu Interreg V-A Česká republika – Polsko Vás srdečně zvou na seminář pro žadatele, který se uskuteční ve středu 31. ledna 2018 v 9:30 v Kongresovém sále Krajského úřadu Olomouckého kraje.

12.01.2018 - Olomoucký kraj připravil už druhý projekt Regionální stálé konference

Ve čtvrtek 11. ledna 2018 náměstek hejtmana pro oblast regionálního rozvoje Bc. Pavel Šoltys, DiS. elektronicky podepsal a tím zároveň podal projekt na zajištění Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje.

08.12.2017 - Regionální konference řešila rozvoj škol a dotace

Olomouci se ve čtvrtek 7. prosince uskutečnilo už jedenácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje. Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce a dalších organizací projednávali plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje a seznam investičních priorit škol.

Regionální konference řešila rozvoj škol a dotace

27.11.2017 - Pracovní skupina Vzdělávání projednala aktualizaci seznamu projektů KAP

V pořadí šesté jednání Pracovní skupiny Vzdělávání Regionální stálé konference pro Olomoucký kraj (RSK OK) se uskutečnilo v pátek 24. 11. 2017 v Olomouci. Hlavním bodem programu byla aktualizovaná příloha „Seznam projektových záměrů pro investiční intervence v SC 2.4 IROP a pro integrované nástroje ITI, IPRÚ a CLLD“ Krajského akčního plánu rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje (KAP).

Pracovní skupina Vzdělávání projednala aktualizaci seznamu projektů KAP

24.11.2017 - Partneři z území se v prosinci setkají v Olomouci

V Olomouci se ve čtvrtek 7. prosince 2017 uskuteční už jedenácté zasedání Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje (RSK OK). Zástupci kraje, obcí, neziskových organizací, podnikatelského sektoru, univerzity, úřadu práce a dalších organizací z našeho regionu budou projednávat Krajský akční plán rozvoje vzdělávání Olomouckého kraje, zejména seznam investičních priorit.

Ing. Leona Valovičová
Sekretariát Regionální stálé konference pro území Olomouckého kraje