Kvalitní elektromechanici i další odborníci v elektro oborech chybí

19. 09. 2014

Zlepšení situace v oblasti rozvoje lidských zdrojů v elektro oborech pomocí Regionální sektorové dohody bylo tématem jednání u kulatého stolu, kterého se ve čtvrtek 18. září zúčastnili představitelé Olomouckého kraje, podnikatelé, zástupci škol a veřejných institucí.

Regionální sektorová dohoda (RSD) může představovat jednu z cest, jak pomoci získat do firem nové schopné zaměstnance. Společným úkolem je formulovat možnosti a náměty, kterými zaměstnavatelé, školy, hejtmanství, úřady práce a další instituce v kraji mohou prohlubovat vzájemnou spolupráci.

„Dohoda dává prostor těm, kteří mají chuť udělat změny k lepšímu v oblasti naplnění potřeb zaměstnavatelů kvalifikovanými zaměstnanci,“ uvedla na jednání hlavní manažerka projektu RSD Jarmila Modrá.

Podporu regionální sektorové dohodě vyjádřil za Olomoucký kraj také přítomný první náměstek hejtmana Olomouckého kraje Alois Mačák. Jednání se za Olomoucký kraj zúčastnil také náměstek pro školství Zdeněk Švec.

Více informací naleznete v přiložené tiskové zprávě nebo na webových stránkách www.spcr.cz a www.socialnidialog.cz.

reg-sekt-dohody-17.jpg
reg-sekt-dohody-20.jpg