Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

12.11.2018 - Vánoční nákupy hravě: Třetí ročník Dizajntrhu láká na více než stovku prodejců i tvořivý program

Ve dnech 16. a 17. listopadu se do srdce Hané sjedou čeští a slovenští prodejci a nabídnou to nejlepší z módy, doplňků, knih, hraček, kosmetiky a dalšího.

08.11.2018 - Turisty dělí od jedinečné vyhlídky třiaosmdesát schodů

Začátkem prosince bude otevřena zbrusu nová rozhledna Kopaninka nedaleko obce Repechy na Prostějovsku.

Turisty dělí od jedinečné vyhlídky třiaosmdesát schodů

08.11.2018 - Hejtman vyrazil opět do terénu. Zajímal se o problémy firem

Přímo ve výrobní hale jednoho z významných zaměstnavatelů hejtman zjišťoval, co firmy v regionu trápí a v čem by jim mohl kraj pomoci.

Hejtman vyrazil opět do terénu. Zajímal se o problémy firem

08.11.2018 - Kraj se znovu připravoval na povodně

Simulace krizového stavu byla tentokrát zaměřena na zajištění materiálních zdrojů.

Kraj se znovu připravoval na povodně

08.11.2018 - Projekt Vary(ace) pomáhá amatérským filmařům

Ve spolupráci s režisérem Petrem Zelenkou rozjelo Muzeum umění Olomouc projekt Vary(ace), který umožnil třem amatérským filmovým štábům natáčet krátkometrážní hraný film s profesionály – herci Petrou Špalkovou, Janem Dolanským, Miroslavem Krobotem, Pavlem Liškou a Barborou Polákovou, kameramanem Janem Malířem, skladatelem Janem P. Muchowem a dalšími umělci.

Projekt Vary(ace) pomáhá amatérským filmařům

RSSarchiv aktualit »