Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

26.07.2017 - Akce „Řídím, piju nealko pivo

V úterý 25. července 2017 proběhla také v Olomouci celorepubliková dopravně preventivní akce ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven (dále jen „ČSPS“) a BESIP pod názvem „Řídím, piju nealko pivo“.

Akce „Řídím, piju nealko pivo

26.07.2017 - Václav Chaloupka je vicemistrem světa

Ve slovenském Čunovu, nedaleko hlavního města Bratislavy, se konalo mistrovství světa ve vodním slalomu juniorů a kategorie U23. Český tým se stal v soutěži národů tím nejlepším ze všech a na tom měl své zásluhy i olomoucký singlkanoista Václav Chaloupka.

Václav Chaloupka je vicemistrem světa

24.07.2017 - Třetí ročník prostějovského Žlutého dne nabídne osvětu ohledně žloutenky i bezplatné testování

Zájemci o problematiku hepatitidy, lidově žloutenky, si přijdou na své již tento čtvrtek 27. července v Nemocnici Prostějov.

Třetí ročník prostějovského Žlutého dne nabídne osvětu ohledně žloutenky i bezplatné testování

24.07.2017 - „Zákaz prodeje alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladším 18 let“ jako nápis už nestačí

Česká obchodní inspekce preventivně upozorňuje na skutečnost, že běžně užívaný nápis „Zákaz prodeje alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladším 18 let“ není dostatečný z pohledu zákona č. 65/2017 Sb., o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek, tzv. „protikuřácký zákon“.

 „Zákaz prodeje alkoholických nápojů a tabákových výrobků osobám mladším 18 let“ jako nápis už nestačí

21.07.2017 - Už 35 let uplynulo od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli první gastroskopii

Letos uplynulo již 35 let od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli v roce 1982 vůbec poprvé gastroskopické vyšetření, tedy diagnostické zobrazovací vyšetření jícnu, žaludku a dvanácterníku. Za tu dobu prošla endoskopická vyšetření patřičným vývojem a už dávno se pacienti nemusí obávat nepříjemného zážitku s tlustou a neohebnou hadičkou v krku.

Už 35 let uplynulo od chvíle, kdy lékaři Nemocnice Prostějov provedli první gastroskopii

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje