Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

22.08.2019 - Poděkujte těm, kteří pomáhají přírodě. Začíná hlasování o ceny v oblasti životního prostředí

Na webových stránkách CENYKRAJE.CZ máte na výběr z několika finalistů, kteří se nejvíce zasloužili o ochranu přírody v regionu.

20.08.2019 - I Olomoucký kraj bude mít své dny

Budou dva a přinesou zábavu všem bez rozdílu věku. Dny Olomouckého kraje proběhnou v pátek 6. a v sobotu 7. září.

I Olomoucký kraj bude mít své dny

16.08.2019 - Korunka pomáhala v losinských termálech

První Den s Korunkou Velké Losiny proběhl ve středu 14. srpna v losinských termálech. Pro děti s rodiči i děti z dětských domovů pořadatelé kromě volného vstupu připravili bohatý doprovodný program.

Korunka pomáhala v losinských termálech

16.08.2019 - Největší cyklistická akce odstartovala před Olomouckým krajem

Druhou etapu cyklistického závodu Czech Tour 2019 zahájil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Petr Vrána.

Největší cyklistická akce odstartovala před Olomouckým krajem

15.08.2019 - Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny

Slavnostního zahájení se zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast životního prostředí a zemědělství Milan Klimeš.

Letní Flora Olomouc připomíná krásy české krajiny

RSSarchiv aktualit »