Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

11.08.2022 - Dvacet pět míst v Olomouckém kraji, kde vás to bude bavit

Hlasování probíhá prostřednictvím webových stránek cenykraje.cz do 15. srpna.

Dvacet pět míst v Olomouckém kraji, kde vás to bude bavit

10.08.2022 - Stoletá oslavenkyně je stále dobře naladěná

K narozeninám jí ve středu 10. srpna popřál náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínek.

Stoletá oslavenkyně je stále dobře naladěná

09.08.2022 - Za krásami i poznáním regionu. Odstartovalo Seniorské cestování

Hejtmanství projekt podpořilo částkou 1,3 miliónu korun.

Za krásami i poznáním regionu. Odstartovalo Seniorské cestování

08.08.2022 - Olomoucký kraj plánuje pořízení dalších nových sanitek

Aktuálně připravuje žádost o dotaci, jejímž cílem je získat peníze na 25 až 32 moderních záchranářských vozidel.

Olomoucký kraj plánuje pořízení dalších nových sanitek

05.08.2022 - Arboretum nabízí chladivou oázu i historii zemědělství na Hané

Arboretum v Bílé Lhotě se rozkládá na ploše necelých tří hektarů. Najdeme v něm na tři stovky druhů a kultivarů dřevin.

Arboretum nabízí chladivou oázu i historii zemědělství na Hané

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27