Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

27.09.2021 - Očkovací místo v Šantovce končí. Zájemci o vakcinaci bez registrace mohou do fakultní nemocnice

Po více než dvou měsících provozu bude od 1. října uzavřeno očkovací místo v olomoucké Šantovce. Tam se mohli proti covid-19 nechat naočkovat všichni lidé od šestnácti let, kteří se na vakcinaci nechtěli registrovat.

27.09.2021 - Hejtmanství zajistí sváteční provoz lékáren

Podobně jako například o Vánocích bude v každém okresu otevřena jedna prodejna léků.

Hejtmanství zajistí sváteční provoz lékáren

24.09.2021 - Kraj měl vzácnou návštěvu – mistryni světa a úspěšné olympioniky

V budově krajského úřadu je přijal hejtman Josef Suchánek a Michal Zácha – náměstek pro oblast sportu.

Kraj měl vzácnou návštěvu – mistryni světa a úspěšné olympioniky

23.09.2021 - V Olomouckém kraji nejlépe třídí odpady lidé v Olomouci, Lipové-lázních, Majetíně a Mutkově

Zástupce úspěšných měst a obcí ocenili představitelé hejtmanství a obalové společnosti EKO-KOM na zámku v Plumlově.

22.09.2021 - V Hranicích znají nejlepší sportovce

Ceny vítězům v jednotlivých kategoriích předali spolu s představiteli městské samosprávy i náměstci hejtmana Dalibor Horák a Michal Zácha.

V Hranicích znají nejlepší sportovce

Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27