Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

19.11.2018 - Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

K navýšení nájezdu dojde vlivem změn, které byly v jízdních řádech provedeny na žádost cestujících.

Krajské autobusy najezdí příští rok více kilometrů

16.11.2018 - Hejtmanství zaplatí za obce poplatky OSA

Kraj za platbu autorských poplatků vydá v roce 2019 zhruba 519 tisíc korun.

Hejtmanství zaplatí za obce poplatky OSA

15.11.2018 - Krajská novinka potěší rodiče malých cyklistů

Tři milióny korun uvolní příští rok Olomoucký kraj na výstavbu a obnovu dětských dopravních hřišť.

Krajská novinka potěší rodiče malých cyklistů

14.11.2018 - Olomoucký kraj navštívil německý velvyslanec. S náměstkem hejtmana Jiřím Zemánkem diskutoval o ekonomice i školství

O ekonomické situaci v regionu nebo o nedostatku kvalifikovaných pracovních sil hovořil velvyslanec Spolkové republiky Německo Christoph Israng při své návštěvě Olomouckého kraje. V sídle hejtmanství ho v pátek 9. listopadu přijal 1. náměstek hejtmana Jiří Zemánek.

13.11.2018 - Mikulášská sbírka rané péče. Pomozte s pečením perníčků pro dárce

Společnost pro ranou péči, která v Olomouckém kraji podporuje 190 rodin postižených nebo těžce nemocných dětí, pořádá 5. prosince 2018 už šestý ročník Mikulášské sbírky. Do Mikulášské sbírky 2018 se lze zapojit už teď prostřednictvím pečení perníčků.

Mikulášská sbírka rané péče. Pomozte s pečením perníčků pro dárce

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27