Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

16.11.2017 - Život s demencí už není tabu

Aktivně se Olomoucký kraj rozhodl řešit problém, který se týká tisíců lidí. V úterý 14. listopadu uspořádal konferenci Život s Alzheimerovou nemocí a dalšími formami demence.

Život s demencí už není tabu

16.11.2017 - Listopadové číslo krajských novin vychází

Plánované investice do rekonstrukcí silnic, listopadová návštěva prezidenta Miloše Zemana v kraji nebo informace o stále probíhajícím druhém kole kotlíkových dotací. To jsou některá témata listopadového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Listopadové číslo krajských novin vychází

15.11.2017 - Onkologická péče je teď v Přerově dostupnější

Nemocnice Přerov má po patnácti letech plnohodnotné onkologické pracoviště, které je lidem nově dostupné po celý pracovní týden.

Onkologická péče je teď v Přerově dostupnější

15.11.2017 - Vánoční nákupy pomalu. Pevnost poznání zve na inspirující DIZAJNTRH

Nadcházející 17. listopad se v Olomouci ponese nejen ve znamení oslav Dne boje za svobodu a demokracii, ale také ve jménu prvních vánočních nákupů. A to docela jiných, než na jaké jsme zvyklí.

Vánoční nákupy pomalu. Pevnost poznání zve na inspirující DIZAJNTRH

13.11.2017 - Město má novou hasičárnu, kraj přispěl na její heliport

Výstavba požární stanice v Konici přišla na téměř 48 milionů korun.

Město má novou hasičárnu, kraj přispěl na její heliport

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27