Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

27.11.2020 - Průzkum zjistí spokojenost lidí s internetem. Výsledky využije také Olomoucký kraj

Dotazník lze vyplnit do 7. prosince.

25.11.2020 - Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

Rozsah dopravních služeb bude stejný, jako před vyhlášením nouzového stavu. Dojde především k obnovení všech školních spojů.

Na konci měsíce se opět rozjedou všechny autobusy

24.11.2020 - Hejtmanství nebude udělovat ceny kultury. Umělci bojovali o přežití

Mnoho ohlášených projektů museli pořadatelé zrušit a další odložili na neurčito.

Hejtmanství nebude udělovat ceny kultury. Umělci bojovali o přežití

23.11.2020 - Kraj opravil na Hranicku další silnici

Rekonstrukce vyšla na zhruba jedenáct miliónů korun.

Kraj opravil na Hranicku další silnici

20.11.2020 - Hejtmanství jednalo se starosty a Lesy ČR o rušení lesních správ

Účelem videokonference byla hlavně výměna informací.

Hejtmanství jednalo se starosty a Lesy ČR o rušení lesních správ

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27