Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

26.03.2019 - Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

Náklady na stavbu přesáhly 121 miliónů korun.

Depozitář vědecké knihovny je v provozu. Stěhování knih potrvá čtyři měsíce

26.03.2019 - Stavbou roku je rezidence i zemědělská usedlost

Cílem projektu je ocenění nejzdařilejších nových stavebních projektů i rekonstrukcí na území regionu.

Stavbou roku je rezidence i zemědělská usedlost

25.03.2019 - V Uničově vybírali nejlepší pálenku

První ročník soutěže ovocných destilátů s názvem Uničovské košt 2019 proběhl v sobotu 23. března v Uničově. Záštitu nad touto akcí převzal náměstek hejtmana Olomouckého kraje Dalibor Horák.

V Uničově vybírali nejlepší pálenku

25.03.2019 - Vrcholí hlasování o ceně za výjimečný kulturní počin. Rozhodnutí je na vás

Hlasovat můžete na webové adrese www.olkraj.cz.

Vrcholí hlasování o ceně za výjimečný kulturní počin. Rozhodnutí je na vás

22.03.2019 - Přerovské muzeum má nový depozitář

Umožní nejen přehlednější třídění sbírkových předmětů, ale nabídne také prostor pro pracoviště archeologa a badatelnu.

Přerovské muzeum má nový depozitář

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27