Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

18.01.2019 - Slovanské gymnázium získalo prestižní ocenění za francouzštinu

Navzdory přísným kritériím škola obhájila certifikát Label Franc Éducation, který stvrzuje vysokou úroveň její česko-francouzská sekce.

Slovanské gymnázium získalo prestižní ocenění za francouzštinu

18.01.2019 - Kraj probíral rozvoj škol a budoucí evropskou podporu

Účastníci Regionální stálé konference diskutovali o novém programovém období EU po roce 2020 a Národním investičním plánu.

Kraj probíral rozvoj škol a budoucí evropskou podporu

17.01.2019 - Začal veletrh Regiontour. Olomoucký kraj vsadil na propagaci Jeseníků

Poprvé přitom spojil síly se sousedním Moravskoslezským krajem.

Začal veletrh Regiontour. Olomoucký kraj vsadil na propagaci Jeseníků

16.01.2019 - Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

Zařízení Fondu ohrožených dětí peníze využije na nákup pohonných hmot do auta, které vozí děti za vzděláním a k lékaři.

Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

15.01.2019 - Hejtmanství podpoří cesty studentů do zahraničí

Na každý měsíc studijního pobytu mohou od hejtmanství získat až tři tisíce korun.

Hejtmanství podpoří cesty studentů do zahraničí

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27