Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

18.01.2018 - V Brně voněly tvarůžky i slivovice. Kraj se prezentoval na veletrhu

Najít letos v záplavě stánků brněnského Regiontouru expozici olomouckého hejtmanství nebylo nic složitého. Na veletrhu cestovního ruchu se totiž náš kraj prezentoval mimo jiné svými typickými výrobky. Vůně tvarůžků, slivovice, levandule nebo léčivých bylinných tinktur se linula po celém okolí.

V Brně voněly tvarůžky i slivovice. Kraj se prezentoval na veletrhu

18.01.2018 - Nominace na ceny kultury přijímá kraj jen do konce ledna

Už jenom do konce tohoto měsíce mohou lidé nominovat osobnosti na Ceny Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury. Vítěze jednotlivých kategorií vyhlásí krajské zastupitelstvo, o ceně veřejnosti však rozhodnou lidé prostřednictvím internetového hlasování.

Nominace na ceny kultury přijímá kraj jen do konce ledna

18.01.2018 - Vychází lednové číslo krajských novin

Nové investice a dotační programy, modernizace dopravy, ceny kraje - to jsou hlavní témata lednového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Vychází lednové číslo krajských novin

17.01.2018 - Kraj podpořil film o Mohelnicku

Filmovou ochutnávku Mohelnicka si mohou lidé nově prohlédnout na internetu. Snímek, který láká na návštěvu malebného regionu, vznikl za finanční podpory Olomouckého kraje a některých místních firem.

Kraj podpořil film o Mohelnicku

16.01.2018 - Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

Celé pondělí 15. ledna strávil hejtman Ladislav Okleštěk společně se svými náměstky Janem Zahradníčkem a Milanem Klimešem na Šumpersku.

Hejtman řešil na Šumpersku sportovní halu i vlaky

RSSarchiv aktualit »

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27