Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

11.02.2020 - Modernizované vlaky zvýší komfort cestování v Olomouckém kraji

První dvě soupravy Stadler začnou cestující vozit v nejbližších dnech na trati z Olomouce do Drahanovic.

Modernizované vlaky zvýší komfort cestování v Olomouckém kraji

11.02.2020 - Desítky miliónů korun pro sportovní kluby. Hejtmanství jim přispělo na chod i práci s dětmi

Mezi sportovní kluby rozdělilo hejtmanství více než 55,6 miliónu korun.

10.02.2020 - Hejtmanství ocenilo hrdiny regionu

Hasiči, policisté i pracovníci záchranné služby převzali ocenění za záchranu lidských životů.

Hejtmanství ocenilo hrdiny regionu

04.02.2020 - Na modernizaci vodohospodářské infrastruktury dá kraj desítky miliónů korun

Žádosti o podporu v obou dotačních programech začne úřad přijímat 23. března.

Na modernizaci vodohospodářské infrastruktury dá kraj desítky miliónů korun

03.02.2020 - Knihovny opět dostanou peníze na rozvoj. Kraj navíc přidá knihovníkům

Knihovny se mohou ucházet také o další finance - a to hned ze tří krajských dotačních programů, v nichž je celkem 25,5 miliónu korun.

Knihovny opět dostanou peníze na rozvoj. Kraj navíc přidá knihovníkům

Poslední změna 18. 07. 2017 11:04:27