Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

18.09.2018 - Odměňte šéfa a nominujte ho mezi nejlepší podnikatele roku

Soutěž EY Podnikatel roku Olomouckého kraje proběhne už potřinácté.

Odměňte šéfa a nominujte ho mezi nejlepší podnikatele roku

17.09.2018 - Jubilejní X. ročník Rally Jeseníky ovládl favorit Odložilík

Napínavý průběh měla obnovená premiéra jesenické rally ve Šternberku a jeho okolí. Favorit byl jasný, i když to tak v polovině soutěže nevypadalo. Nakonec Roman Odložilík s Martinem Turečkem prokázali své kvality a odvezli si poháry za první místo v Rally Jeseníky. Jedním z partnerů závodu byl Olomoucký kraj.

Jubilejní X. ročník Rally Jeseníky ovládl favorit Odložilík

17.09.2018 - Jediná cesta propojí dva státy a osmnáct partnerů

Turistická trasa povede z Libereckého kraje až na Praděd a nově se rozšíří také do odlehlých Rychlebských hor.

Jediná cesta propojí dva státy a osmnáct partnerů

14.09.2018 - Kraj má nové sportovní centrum

Moderní víceúčelové zařízení, které až dosud v Prostějově chybělo, přišlo na téměř 135 miliónů korun.

Kraj má nové sportovní centrum

13.09.2018 - Prezident navštíví Hanou i nejvyšší horu Moravy

Miloš Zeman přijede do Olomouckého kraje v pondělí 24. září 2018. Jeho návštěva potrvá tři dny.

Prezident navštíví Hanou i nejvyšší horu Moravy

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje