Informační portál pro občana

Vážení občané kraje,

chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich životních situací. Na této stránce naleznete praktické informace a návody pro vaše každodenní využití. Jednotlivé záležitosti, které můžete vyřídit na krajském úřadu, jsou pro lepší orientaci uspořádány do tematických oblastí.

Návody k řešení životních situací, které můžete vyřídit na našem úřadu, jsou psány jednoduchou formou a vždy v nich naleznete kontaktní údaje pro možnost získání doplňujících informací. Naleznete zde také sdělení k činnosti pracoviště CzechPoint.

V další sekci je připraven souhrnný přehled informací o Olomouckém kraji, které můžete získat na našich webových stránkách, a to jak z činnosti krajské samosprávy a krajského úřadu, tak o samotném kraji. Dozvíte se zde také podrobnosti k symbolům Olomouckého kraje a možnostem jejich použití. Pokud máte zájem o zasílání aktuálních zpráv z našeho webu, označíte si danou oblast zájmu a můžete odebírat naše aktuality.

Informační portál občana Olomouckého kraje vám rovněž nabízí souhrn informací k dotacím, poskytovaným z krajského rozpočtu a současně poskytuje návod, jak o dotace žádat. Naleznete zde seznam dotačních programů včetně vysvětlení, v jakých případech je možné o dotaci požádat. Poskytujeme také ucelené informace o dalších možnostech dotací z jiných zdrojů.

Pokud v informačních sekcích našeho portálu občana nenaleznete návod na řešení své situace, vstupte do centra individuálních žádostí, kde můžete svou konkrétní životní situaci podrobněji popsat a požádat nás o individuální pomoc při jejím řešení. Žádosti jsou přehledně uspořádány a jejich názvy vám jednoduše napoví, kterou žádost si pro řešení vaší situace vybrat. Můžete také zadat žádost o pomoc v případě, kdy vůbec nevíte, na koho se na krajském úřadu obrátit.

Aktuálně

20.07.2018 - Pošlete nám fotky z dovolené. Nejzajímavější zveřejníme a odměníme

Fotografie zasílejte do 2. září na soutez@kr-olomoucky.cz.

Pošlete nám fotky z dovolené. Nejzajímavější zveřejníme a odměníme

19.07.2018 - Vyšlo prázdninové dvojčíslo krajských novin

Dovíte se v něm, co k nám nejvíce láká české i zahraniční turisty a jak při cestami krajem šetřit peněženku. Nechybí ani další informace.

Vyšlo prázdninové dvojčíslo krajských novin

18.07.2018 - Do kraje přijel unikátní historický vlak. Přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

Tři salonní vozy, které sloužily nebo byly přímo vyrobeny pro československé prezidenty, jsou k vidění na prvním nástupišti olomouckého hlavního nádraží. Do hanácké metropole je spolu s dalšími historickými vagóny přivezla parní lokomotiva u příležitosti oslav 100. výročí vzniku Československa. Souprava v Olomouci zůstane do pátku 20. července.

Do kraje přijel unikátní historický vlak. Přivezl vagóny, kterými cestovali prezidenti

17.07.2018 - Senioři překonávají sami sebe

Na stadionu TJ Lokomotiva v Olomouci začaly v úterý 17. července III. mezinárodní sportovní hry seniorů.

Senioři překonávají sami sebe

16.07.2018 - Kraj prověřoval stav cyklostezek přímo v terénu

Pracovní cyklovyjížďka vedla po už realizovaných cyklostezkách i úsecích, kde jsou trasy pro kolaře zatím v plánu.

Kraj prověřoval stav cyklostezek přímo v terénu

RSSarchiv aktualit »


Poslední změna 18. 07. 2017 12:04:27

© Krajský úřad Olomouckého kraje