Archiv aktualit

03.07.2018 - Vychází červnové číslo krajských novin

Červnové číslo měsíčníku Olomoucký kraj vás seznámí s prací integrovaného záchranného systému, který je připraven zasáhnout při povodni či jiné nečekané krizové události. Dovíte se v něm o plánech kraje na zatraktivnění veřejné dopravy nebo návod, jak se stát dárcem krve.

20.06.2018 - Olomoucký kraj navštívila vláda. Řešila dopravu, sucho i kůrovce

Ministři v čele s premiérem Andrejem Babišem se setkali s krajskými radními a se starosty sto třiceti měst a vesnic.

23.03.2018 - Důležitá informace pro dopravce

Odbor dopravy informuje dopravce z oblasti Jesenicka, že v uvedených termínech bude obsluhováno pracoviště Jeseník, Dukelská 1240/27. Obsazení pracoviště dne 11. 4. 2018 bylo zrušeno z důvodu školení.

15.02.2018 - Vychází únorové číslo krajských novin

Investice do školství, Sportovec roku, nové jízdní řády - to jsou hlavní témata únorového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

26.01.2018 - Běžný týdenní odpočinek NELZE trávit v kabině vozidla - rozhodnutí Soudního dvora EU

Soudní dvůr má za to, že jelikož unijní normotvůrce nepoužil obecný výraz „týdenní doba odpočinku“, aby zahrnul obě týdenní doby odpočinku, zjevně z toho vyplývá, že měl v úmyslu umožnit řidiči, aby ve vozidle trávil jen zkrácené týdenní doby odpočinku, a naopak mu zakázat, aby tak činil v případě běžných týdenních dob odpočinku.

18.01.2018 - Vychází lednové číslo krajských novin

Nové investice a dotační programy, modernizace dopravy, ceny kraje - to jsou hlavní témata lednového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

14.12.2017 - Autobusy změní barvu, cestujícím nabídnou kvalitu

Olomouckému kraji se zatím jako jedinému v Česku podařilo zajistit provozování autobusové dopravy na deset let dopředu, jak mu to ukládá národní i evropská legislativa. Hejtmanství navíc dohodlo s dopravci podmínky, které cestující potěší.

23.11.2017 - Hejtmani už ví, co musí udělat nová vláda

Kraje budou letos potřebovat další peníze na to, aby mohl pokračovat růst mezd pracovníků v sociálních službách, učitelů i opravy silnic. Hejtmani o tom minulý týden jednali v Jihlavě. Peníze musí uvolnit nová vláda.

22.11.2017 - Díky nové lince volala na KIDSOK už spousta lidí

Už více než sto telefonátů zaznamenala nová informační linka Koordinátora integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje (KIDSOK).

16.11.2017 - Listopadové číslo krajských novin vychází

Plánované investice do rekonstrukcí silnic, listopadová návštěva prezidenta Miloše Zemana v kraji nebo informace o stále probíhajícím druhém kole kotlíkových dotací. To jsou některá témata listopadového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

30.10.2017 - Na sever kraje míří obří investice

Lidé, kteří cestují z našeho regionu přes Hanušovice do Polska, se už nebudou muset trmácet po rozbitých cestách. Olomoucký kraj totiž získal dotaci na rekonstrukci silnice vedoucí z Hanušovic přes Staré Město až za hranice.

26.10.2017 - KIDSOK spustil rezervaci krajského víceúčelového autobusu na další měsíce

Koordinátor dopravy KIDSOK spustil rezervaci víceúčelového autobusu Olomouckého kraje pro prvních pět měsíců roku 2018.

© Krajský úřad Olomouckého kraje