Soutěž Vesnice roku

Foto z vyhlášení_Čechy pod Kosířem
Foto z vyhlášení_Čechy pod Kosířem
Foto z vyhlášení_Čechy pod Kosířem

Dne 6. března 2024 byl slavnostně zahájen osmadvacátý ročník tradiční soutěže Vesnice roku. Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaní programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova.

Do soutěže se mohou přihlásit obce vesnického charakteru, které mají maximálně 7 500 obyvatel a které mají zpracovaný vlastní strategický dokument zabývající se rozvojem obce, program obnovy vesnice nebo program rozvoje svého územního obvodu. 

Informace k průběhu soutěže: 

Obce mohou podávat přihlášky do 26. dubna 2024.

Přihlášené obce jsou hodnoceny v následujících oblastech: koncepční dokumenty, společenský život, aktivity občanů, podnikání, péče o stavební fond a obraz vesnice, občanská vybavenost, inženýrské sítě a úspory energií, péče o veřejná prostranství, přírodní prvky a zeleň v obci, péče o krajinu, připravované záměry a informační technologie obc

Pro rok 2024 bylo jmenováno následující složení komise: Seznam členů komise pro rok 2024

Komplexní informace k soutěži včetně přihlášky, harmonogramu, podmínek a ocenění byly k dispozici na webu Vesnice roku www.vesniceroku.cz, další informace týkající se soutěže v Olomouckém kraji byly zveřejňovány také na webových stránkách kraje www.olkraj.cz.

Bližší informace k ročníku soutěže v roce 2024: podání přihlášky a dalších informací.

Vesnice roku 2024_leták
Vesnice roku 2024_leták

Dokumenty ke stažení:

Soubor typu pdfVesnice roku 2024_propagační leták (1,2 MB)stáhnout
Soubor typu pdfBrožura Vesnice roku v Olomouckém kraji roku 2023(3,5 MB)stáhnout
Soubor typu pdfPřehled oceněných obcí v Olomouckém kraji (2000 - 2023).pdf(133,1 kB)stáhnout

Kontakty

Ing. Jana Olivíková

rozvoj venkova
Odbor strategického rozvoje kraje
oddělení regionálního rozvoje
   585 508 322 j.olivikova@olkraj.cz
Jeremenkova 1211/40b, 77900 Olomouc, patro 12, kancelář: 1215

Aktuality

06.06.2024 - Krajskou vesnicí roku jsou Vrchoslavice

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2024 putuje do Vrchoslavic na Prostějovsku. V obci, která je situována v úrodné moravské nížině, a kde je prioritním zájmem zemědělská výroba, žije více než šest set obyvatel. Vyhlášení vítěze krajského kola se uskutečnilo ve středu 5. června v budově sídla hejtmanství.

Krajskou vesnicí roku jsou Vrchoslavice

14.03.2024 - Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

O prestiž a také o statisíce korun se mohou utkat obce, které se přihlásí do letošního ročníku soutěže Vesnice roku. Příběh této ankety se začal psát už před osmadvaceti lety a letošní ročník odstartoval na začátku března v Senátu. Soutěžící se mohou hlásit do 26. dubna.

Staňte se součástí příběhu. Hledá se nová vesnice roku

18.08.2023 - Čechy pod Kosířem si převzaly ocenění v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje

Čechy pod Kosířem si ve středu 16. srpna převzaly ocenění za vítězství v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje. Obec na Prostějovsku si přízeň hodnoticí poroty získala především promyšlenými investicemi a bohatým společenským životem.

Čechy pod Kosířem si převzaly ocenění v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje

06.06.2023 - Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

Titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2023 putuje do Čech pod Kosířem na Prostějovsku. V obci, která je úzce spjatá se zámeckým parkem, hasičským muzeem a Muzeem kočárů, žije více než tisíc obyvatel. Vyhlášení výsledků krajského kola se uskutečnilo v pondělí 5. června v budově sídla hejtmanství.

Čechy pod Kosířem výhru nečekaly. Teď jsou krajskou vesnicí roku

25.08.2022 - Zlatá stuha a titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 zdobí Slatinice

Potvrzeno. Zlatá stuha za vítězství v krajském kole soutěže Vesnice roku 2022 je od středečního odpoledne 24. srpna ve Slatinicích. Starosta obce Ondřej Mikmek ji společně s diplomem a šekem na dvě stě tisíc korun převzal během slavnostního vyhlášení z rukou náměstků hejtmana Olomouckého kraje Ivo Slavotínka a Jana Šafaříka. Dalšími zástupci kraje, kteří akci podpořili, byli náměstci Dalibor Horák a Michal Zácha a také radní Aleš Jakubec a Martin Šmída.

Zlatá stuha a titul Vesnice Olomouckého kraje roku 2022 zdobí Slatinice

archiv aktualit »


Poslední změna 06. 06. 2024 10:12:06