Životní prostředí a zemědělství

06-11-23-lisnice-les-6.jpg
dsc00362.jpg
img-3821.jpg

Odbor životního prostředí a zemědělství vykonává státní správu na úseku lesů a myslivosti, vodního hospodářství, v ochraně přírody a krajiny, zemědělského půdního fondu, v odpadovém hospodářství, ochraně ovzduší, rybářství, integrované prevenci, prevenci závažných havárií a posuzování EIA.

Na tomto odboru můžete požádat o finanční příspěvky na hospodaření v lesích a z Fondu na podporu výstavby a rozvoje vodohospodářské infrastruktury Olomouckého kraje.

Odbor například navrhuje k vyhlášení maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky) a pečuje o vyhlášená maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky), registruje živočichy spadající pod CITES a podílí se na ekologické výchově.

Uděluje souhlas s provozováním zařízení ke sběru a výkupu odpadů, stanovuje poplatek za znečišťování ovzduší pro střední zdroje znečišťování, povoluje nakládání s vodami a stavby čistíren odpadních vod, schvaluje lesní hospodářské plány a osnovy, vede proces posuzování EIA nebo vydává integrovaná povolení.

Odbor rozhoduje o odvoláních proti rozhodnutí obcí, pověřených obcí a obcí s rozšířenou působností.

Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Olomouckého kraje

Aktuální stav kvality ovzduší na území olomouckého kraje - Informace z automatizovaného imisního monitoringu ČHMÚ ( AIM )

20.06.2018 - Olomoucký kraj navštívila vláda. Řešila dopravu, sucho i kůrovce

Ministři v čele s premiérem Andrejem Babišem se setkali s krajskými radními a se starosty sto třiceti měst a vesnic.

Olomoucký kraj navštívila vláda. Řešila dopravu, sucho i kůrovce

18.06.2018 - Kraj pořizuje první elektromobil. Dojede až do Polska

Historicky první elektromobil je ode dneška součástí vozového parku Krajského úřadu Olomouckého kraje. Tmavě šedý volkswagen poslouží zaměstnancům kraje při cestách na jednání nebo k vyřizování jiné pracovní agendy.

Kraj pořizuje první elektromobil. Dojede až do Polska

28.03.2018 - V lesích není bezpečno. Úřad do nich omezil vstup

Na tři měsíce vyloučil Krajský úřad Olomouckého kraje vstup do lesů na Olomoucku a Šternbersku. Může za to větrná smršť, která se regionem prohnala v polovině března a na lesních porostech napáchala velké škody.

V lesích není bezpečno. Úřad do nich omezil vstup

28.11.2017 - Na výměnu kotlů je nově více peněz i času

Radní Olomouckého kraje schválili v pondělí 27. listopadu zásadní změny v kotlíkových dotacích.

Na výměnu kotlů je nově více peněz i času

04.07.2017 - Do konce srpna zjišťuje hejtmanství zájem o kotlíkové dotace. Do ankety se dosud zapojilo 483 respondentů.

Anketní formulář, kde Olomoucký kraj zjišťuje zájem obyvatel regionu o druhou vlnu kotlíkových dotací, bude na webových stránkách k dispozici do konce prázdnin.

RSSarchiv aktualit »

Aktuální dokumenty

Soubor typu .pdfDoklady k žádosti o aktualizaci PRVKOK(30,5 kB)stáhnout
Soubor typu .pdfPŘÍRUČKA PRO OHLAŠOVÁNÍ DO IRZ(2,3 MB)stáhnout