Životní prostředí a zemědělství

popuvky-kovalovice-5-6-07-043.jpg 07-08-14-mostkov-5.jpg 31-honitba-seloutky-13-4-07-jaternik-podleska-1.jpg

Odbor životního prostředí a zemědělství vykonává státní správu na úseku lesů a myslivosti, vodního hospodářství, v ochraně přírody a krajiny, zemědělského půdního fondu, v odpadovém hospodářství, ochraně ovzduší, rybářství, integrované prevenci, prevenci závažných havárií a posuzování EIA.

Na tomto odboru můžete požádat o finanční příspěvky na hospodaření v lesích a z Fondu na podporu výstavby a rozvoje vodohospodářské infrastruktury Olomouckého kraje.

Odbor například navrhuje k vyhlášení maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky) a pečuje o vyhlášená maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky), registruje živočichy spadající pod CITES a podílí se na ekologické výchově.

Uděluje souhlas s provozováním zařízení ke sběru a výkupu odpadů, stanovuje poplatek za znečišťování ovzduší pro střední zdroje znečišťování, povoluje nakládání s vodami a stavby čistíren odpadních vod, schvaluje lesní hospodářské plány a osnovy, vede proces posuzování EIA nebo vydává integrovaná povolení.

Odbor rozhoduje o odvoláních proti rozhodnutí obcí, pověřených obcí a obcí s rozšířenou působností.

Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Olomouckého kraje

Aktuální stav kvality ovzduší na území olomouckého kraje - Informace z automatizovaného imisního monitoringu ČHMÚ ( AIM )

RSSarchiv aktualit »

Aktuální dokumenty