Životní prostředí a zemědělství

06-11-23-lisnice-les-6.jpg
dsc00362.jpg
img-3821.jpg

Odbor životního prostředí a zemědělství vykonává státní správu na úseku lesů a myslivosti, vodního hospodářství, v ochraně přírody a krajiny, zemědělského půdního fondu, v odpadovém hospodářství, ochraně ovzduší, rybářství, integrované prevenci, prevenci závažných havárií a posuzování EIA.

Na tomto odboru můžete požádat o finanční příspěvky na hospodaření v lesích a z Fondu na podporu výstavby a rozvoje vodohospodářské infrastruktury Olomouckého kraje.

Odbor například navrhuje k vyhlášení maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky) a pečuje o vyhlášená maloplošná zvláště chráněná území (přírodní rezervace, přírodní památky), registruje živočichy spadající pod CITES a podílí se na ekologické výchově.

Uděluje souhlas s provozováním zařízení ke sběru a výkupu odpadů, stanovuje poplatek za znečišťování ovzduší pro střední zdroje znečišťování, povoluje nakládání s vodami a stavby čistíren odpadních vod, schvaluje lesní hospodářské plány a osnovy, vede proces posuzování EIA nebo vydává integrovaná povolení.

Odbor rozhoduje o odvoláních proti rozhodnutí obcí, pověřených obcí a obcí s rozšířenou působností.

Plán rozvoje vodovodů a kanalizací Olomouckého kraje

Aktuální stav kvality ovzduší na území olomouckého kraje - Informace z automatizovaného imisního monitoringu ČHMÚ ( AIM )

15.06.2017 - Červnové číslo krajských novin vychází

Stoupající kvalita i dostupnost péče v krajských nemocnicích, otevření silnice přes Červenohorské sedlo nebo informace o dalším ročníku projektu Společnost přátelská rodině.

Červnové číslo krajských novin vychází

18.05.2017 - Olomoucký kraj stále patří k české špičce v třídění odpadů

Dnes byli ve Velké Bystřici oceněni zástupci nejlepších měst a obcí Olomouckého kraje v třídění odpadů za rok 2016.

Olomoucký kraj stále patří k české špičce v třídění odpadů

18.05.2017 - Nejlepší obce Olomouckého kraje převzaly ocenění za třídění vysloužilého elektra

Olomoucký kraj je 9. nejlepší v Česku, co se týče meziregionálního srovnání v třídění vysloužilého elektra v přepočtu na obyvatele.

18.05.2017 - Květnové číslo krajských novin vychází

Programové prohlášení Rady Olomouckého kraje, ocenění mladíků za záchranu lidského života nebo informace o soutěži Zelená škola, kterou vyhlašuje olomoucké hejtmanství. To jsou některá témata květnového vydání měsíčníku Olomoucký kraj.

Květnové číslo krajských novin vychází

11.05.2017 - Cesta kolem Švýcárny se bude v sezóně dočasně uzavírat

Cestu kolem chaty Švýcárna směrem na Červenohorské sedlo a Kouty nad Desnou v Jeseníkách začnou Lesy ČR od 16. května rekonstruovat. Práce dočasně omezí turisty i cyklisty, a to nejdéle do konce října.

Cesta kolem Švýcárny se bude v sezóně dočasně uzavírat

RSSarchiv aktualit »

Aktuální dokumenty

Soubor typu .pdfDoklady k žádosti o aktualizaci PRVKOK(30,5 kB)stáhnout