Školství a mládež

Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!
Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 2011
Štafetový běh z Ležáků do Lidic 2011

Vítáme Vás na stránce, kde jsou pro Vás připraveny užitečné informace týkající se oblasti školství, mládeže a sportu v Olomouckém kraji.

07.12.2018 - Sportovci v Uničově dostali nové zázemí

Moderní tribunu mají od tohoto týdne k dispozici sportovci a jejich fanoušci v Uničově. Rekonstruované zázemí jim předali náměstci hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček a Dalibor Horák společně s představiteli tamní radnice, zástupci dodavatelských firem i samotných sportovních klubů.

Sportovci v Uničově dostali nové zázemí

29.11.2018 - Avízo výzev na šablony pro SŠ a VOŠ

Dne 28. 11. 2018 bylo uveřejněno avízo výzev na šablony pro SŠ a VOŠ.

13.11.2018 - Vychází listopadové číslo měsíčníku Olomoucký kraj

Nové číslo měsíčníku Olomoucký kraj vám představí učitelku mateřské školy z Jívové, kterou za záchranu dětských životů při dopravní nehodě vyznamenal prezident České republiky. Dovíte se v něm také, kam kraj letos rozdělil dotace a co plánuje podpořit příští rok. Svým návrhem se můžete zapojit do soutěže o krajskou stavbu roku.

Vychází listopadové číslo měsíčníku Olomoucký kraj

09.11.2018 - NIDV hledá nové spolupracovníky

V rámci projektu Systém podpory profesního rozvoje učitelů a ředitelů (SYPO) vyhlašuje NIDV výběrová řízení na pozice do nově vznikající národní úrovně kabinetů Matematika a její aplikace, Český jazyk a literatura a Informatika a ICT a pro členy nově vznikající Stálé konference ředitelů.

23.10.2018 - Burza práce nabízí lidem nové možnosti

Zástupci desítek škol i zaměstnavatelů se dnes sešli v Olomouci na Burze práce. Projekt má za cíl představit studentům, ale také lidem, kteří hledají novou práci, perspektivní profese dostupné v našem regionu i sousedních krajích.

Burza práce nabízí lidem nové možnosti

RSSarchiv aktualit »

Cílem Olomouckého kraje v oblasti školství je všestranně přispívat k rozvoji vzdělání občanů kraje. Hlavní priority této oblasti vycházejí ze strategických dokumentů (Strategie, koncepce), a to především z Dlouhodobého záměru rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy Olomouckého kraje a z Koncepce rozvoje tělovýchovy a sportu v Olomouckém kraji.

V Olomouckém kraji má sídlo druhá nejstarší univerzita v České republice, Univerzita Palackého v Olomouci, a dvě soukromé vysoké školy - Moravská vysoká škola Olomouc a Vysoká škola logistiky o.p.s. Vzdělávací nabídku v oblasti terciárního vzdělávání dále doplňují detašovaná pracoviště dalších vysokých škol a vyšší odborné školy.

Olomoucký kraj nabízí rozsáhlou síť základních a středních škol všech zřizovatelů (Adresář škol a školských zařízení). Vzdělávací nabídka středních škol, jejichž majoritním zřizovatelem je Olomoucký kraj, reaguje nejen na požadavky žáků a rodičovské veřejnosti, ale i trhu práce. I s ohledem na tuto skutečnost vykazují absolventi vysokou uplatnitelnost na trhu práce.

V Olomouckém kraji rovněž působí řada školských zařízení s pestrou nabídkou neformálního vzdělávání a volnočasových aktivit se zaměřením především na děti a mládež.

Systematická podpora rozvoje vzdělanosti občanů kraje a podpora sportu a sportovních aktivit je naplňována mimo jiné prostřednictvím realizace příslušných dotačních titulů (Granty a dotace).

Rozsáhlou agendu v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy zabezpečuje Olomoucký kraj prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Olomouckého kraje, a to jak na poli státní správy, tak i samosprávy (Pro veřejnost, Pro školy a školská zařízení, Ekonomika školství).

Mgr. Miroslav Gajdůšek MBA
vedoucí odboru