Školství a mládež

Soutěž V Olomouckém kraji jsem doma. A vždycky budu!
Olympiáda dětí a mládeže v Olomouckém kraji 2011
Štafetový běh z Ležáků do Lidic 2011

Vítáme Vás na stránce, kde jsou pro Vás připraveny užitečné informace týkající se oblasti školství, mládeže a sportu v Olomouckém kraji.

11.02.2019 - Výchova k podnikavosti na SŠ - školení

Zde naleznete bližší informace k akreditovanému školení MŠMT ČR k výchově k podnikavosti pro ŠŠ a VOŠ.

08.02.2019 - Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

O tom, že krajská podpora sportu není jenom prázdné prohlášení, se v pátek 8. února přesvědčili zástupci sportovních klubů, kterým hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a jeho náměstek pro sport Petr Vrána předali smlouvy o poskytnuté dotační podpoře.

Hejtmanství rozdělilo sportovcům desítky miliónů korun

06.02.2019 - Konference: Vzdělání pro budoucnost

Zde naleznete infomační leták ke Konferenci: Vzdělání pro budoucnost, kterou společně připravují Mensa ČR, Svět vzdělání, Národní institut pro další vzdělávání a Nakladatelství Fraus.

05.02.2019 - Soutěž středoškolských studentů Spotřeba pro život

Obecně prospěšná společnost dTest vyhlašuje pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, Českého telekomunikačního úřadu a poslankyně Evropského parlamentu MUDr. Olgy Sehnalové, MBA, 11. ročník soutěže "Spotřeba pro život".

29.01.2019 - Juniorský maraton 2019

Juniorský maraton je největší běžeckou akcí pro střední školy v České republice. Běží se formou štafety desetičlenných družstev složených ze středoškolských studentů, kteří společně zdolávají trať klasického maratonu, tedy 42,195 km. Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR.

Juniorský maraton 2019

RSSarchiv aktualit »

Cílem Olomouckého kraje v oblasti školství je všestranně přispívat k rozvoji vzdělání občanů kraje. Hlavní priority této oblasti vycházejí ze strategických dokumentů (Strategie, koncepce), a to především z Dlouhodobého záměru rozvoje vzdělávání a vzdělávací soustavy Olomouckého kraje a z Koncepce rozvoje tělovýchovy a sportu v Olomouckém kraji.

V Olomouckém kraji má sídlo druhá nejstarší univerzita v České republice, Univerzita Palackého v Olomouci, a dvě soukromé vysoké školy - Moravská vysoká škola Olomouc a Vysoká škola logistiky o.p.s. Vzdělávací nabídku v oblasti terciárního vzdělávání dále doplňují detašovaná pracoviště dalších vysokých škol a vyšší odborné školy.

Olomoucký kraj nabízí rozsáhlou síť základních a středních škol všech zřizovatelů (Adresář škol a školských zařízení). Vzdělávací nabídka středních škol, jejichž majoritním zřizovatelem je Olomoucký kraj, reaguje nejen na požadavky žáků a rodičovské veřejnosti, ale i trhu práce. I s ohledem na tuto skutečnost vykazují absolventi vysokou uplatnitelnost na trhu práce.

V Olomouckém kraji rovněž působí řada školských zařízení s pestrou nabídkou neformálního vzdělávání a volnočasových aktivit se zaměřením především na děti a mládež.

Systematická podpora rozvoje vzdělanosti občanů kraje a podpora sportu a sportovních aktivit je naplňována mimo jiné prostřednictvím realizace příslušných dotačních titulů (Granty a dotace).

Rozsáhlou agendu v oblasti školství, mládeže a tělovýchovy zabezpečuje Olomoucký kraj prostřednictvím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Krajského úřadu Olomouckého kraje, a to jak na poli státní správy, tak i samosprávy (Pro veřejnost, Pro školy a školská zařízení, Ekonomika školství).

Mgr. Miroslav Gajdůšek MBA
vedoucí odboru