Pro osoby se zdravotním postižením

Divadelní představení - Centrum sociálních služeb Klíč příspěvková organizace Olomouckého kraje
Olomoucká 24hodinová štafeta na vozíku
Cena hejtmana

Vítejte na stránkách určených nejen pro osoby se zdravotním postižením a jejich blízké. Dozvíte se zde, co dělat a kam se obrátit, jestliže se Vy nebo někdo ve Vašem okolí ocitne v situaci, kdy potřebuje poradit. Naleznete zde odkazy na organizace v Olomouckém kraji, které pracují pro osoby se zdravotním postižením, s civilizačními nebo onkologickými chorobami.

Poradí Vám, kam můžete v Olomouckém kraji vyrazit ve volném čase (Kraj bez bariér), kde lze využít bezbariérovou dopravu.

Seznámíte se zde s dokumenty, které umožňují osobám se zdravotním postižením plnohodnotně se zapojit do běžného života.

V odkazu Aktuality Vás informujeme o kulturních nebo sportovních akcích, které pořádají organizace osob se zdravotním postižením.

Vaše připomínky k obsahu zasílejte na níže uvedený email.

20.12.2021 - Výstava obrazů slabozraké grafičky Markéty Evjákové

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z.s., Oblastní odbočka Olomouc, a Městský klub Litovel zvou na Výstavu obrazů slabozraké grafičky Markéty Evjákové.

02.09.2021 - Celonárodní veřejná sbírka Bílá pastelka

Kupte si ve dnech 11. - 13. října 2021 bílou pastelku a podpořte služby pro nevidomé a slabozraké.

12.08.2021 - Koncert zrakově handicapovaných umělců

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR, z. s., Oblastní odbočka Olomouc, pořádá v rámci 27. ročníku festivalu DNY UMĚNÍ NEVIDOMÝCH NA MORAVĚ koncert zrakově handicapovaných umělců.

25.06.2021 - SONS slaví

Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých slaví v letošním roce 25. výročí svého založení (16.6.1996, Hradec Králové). Toto výročí si připomíná i olomoucká odbočka a to celou řadou akcí.

14.09.2020 - Bílá pastelka pomáhá nevidomým

Kupte si ve dnech 12. až 14. října 2020 bílou pastelku a pomůžete nevidomým a slabozrakým. Koupí pastelky za 30 korun podpoříte služby pro zrakově postižené, které v Olomouci poskytuje obecně prospěšná společnost Tyfloservis a její zakladatel zapsaný spolek Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Sbírka podporuje aktivity, díky nimž mohou nevidomí vést samostatný a plnohodnotný život.

Mgr. Zuzana Hrobařová

referent pro výkaznictví a správu informačních systémů sociálních služeb
Odbor sociálních věcí
oddělení plánování sociálních služeb