Krajský úřad

Zobrazit verzi pro neslyšící
Krajská budova - Olomoucký kraj Regionální centrum Olomouc Krajský úřad Olomouckého kraje - pohled na hlavní budovu

Vážení občané kraje,

vizí Krajského úřadu Olomouckého kraje je poskytování profesionálních služeb občanům. Chceme být vstřícným partnerem pro řešení vašich záležitostí a jednat s vámi vždy otevřeně. Neustále pracujeme na zvyšování efektivnosti a důvěryhodnosti úřadu. Před půl rokem jsme pro vás na webových stránkách Olomouckého kraje spustili Infoportál pro občana. Jednalo se o jeden z prvních kroků při naplňování představy jednoduché a přehledné komunikace občana s krajským úřadem. Od 1. října jsme tak pomocí infoportálu výrazně zjednodušili přímou elektronickou komunikaci s naším úřadem. Chceme však zlepšovat také osobní kontakty s vámi, našimi klienty. Jsme vedeni snahou přistupovat k občanům jako k zákazníkům našeho úřadu a poskytovat servis na vysoké úrovni. Stejnou formu komunikace preferujeme při kontaktu s obcemi, neziskovými organizacemi, občanskými sdruženími, nadacemi a dalšími subjekty. Proto neustále pracujeme na rozvoji znalostí a dovedností našich zaměstnanců a také na zlepšování vnitřní struktury úřadu, sjednocování podobných činností a profilaci velkých agend.  

Od 1. dubna 2016 začínáme na krajském úřadu pracovat v nové organizační struktuře. Sjednocujeme agendu dotací v kulturní a sportovní oblasti, administrativně přičleňujeme památkovou péči k regionálnímu rozvoji, sdružujeme všechny právní agendy na jedno místo, pro lepší komunikaci s obcemi a příspěvkovými organizacemi vytváříme samostatný odbor kontroly. Některé odborné činnosti byly přesunuty z důvodu efektivnějšího využívání znalostí a dovedností pracovníků našeho úřadu. Dalším záměrem reorganizace je zavedení optimální formy řízení úřadu. Hlavním cílem však je erudovaný a přívětivý úředník a jeho prostřednictvím pak spokojený občan.

Řešení konkrétních agend zůstává pro občany stejné. Na našem webu stále najdete jednotlivé oblasti ve standardním členění tak, jak jste doposud zvyklí. Změny doznává struktura úřadu a v některých případech také kontakty na jednotlivé zaměstnance. Protože v rámci restrukturalizace úřadu dochází i ke stěhování některých úředníků, prosíme vás tímto o strpení při vyhledávání kontaktů na jednotlivé pracovníky. Připravili jsme pro vás na první měsíc fungování úřadu v nové organizační struktuře jednotný telefonní seznam, kde naleznete aktuální kontakty na všechny naše zaměstnance. Své dotazy k nové organizační struktuře úřadu můžete směřovat pomocí Formuláře pro zaslání dotazu jak na ředitelku, tak na další zaměstnance krajského úřadu. Pevně věřím, že první měsíc změny společně zvládneme bez větších problémů.

Děkuji za pochopení.

Mgr. Lucie Štěpánková, ředitelka 

 

Partnery Olomouckého kraje pro poskytování zaměstnaneckých benefitů jsou:

   

                   

    

                                    

 

                                              


Poslední změna 31. 03. 2016 14:08:17

Olomoucký kraj na Facebooku Olomoucký kraj na YouTube Olomoucký kraj na Flickru Olomoucký kraj na Google Plus Olomoucký kraj na Twitteru Olomoucký kraj na Instagramu Olomoucký kraj na ISSUU