Značku Výrobek Olomouckého kraje získalo 18 regionálních výrobců

03. 10. 2014

Ocenění za nejlepší potravinářské a zemědělské výrobky roku 2014 dnes z rukou hejtmana Jiřího Rozbořila na olomouckém výstavišti Flora převzalo 18 výrobců z kraje. Vítězné produkty s označením Výrobek Olomouckého kraje mohou návštěvníci ochutnat a některé i zakoupit u příležitosti konání podzimní výstavy Flora a festivalu gastronomie a nápojů OLIMA.

Výrobci mají právo používat označení „Výrobek OK ®“, které uděluje Agrární komora Olomouckého kraje od roku 2005. Celkem se značkou pyšní již 120 výrobků z odvětví potravinářství a zemědělství.

V letošním roce se soutěžilo v devíti kategoriích – masné výrobky, masné výrobky trvanlivé, sýry včetně tvarohu, mléčné výrobky ostatní, pekařské výrobky včetně těstovin, cukrářské výrobky včetně cukrovinek, alkoholické a nealkoholické nápoje, ovoce a zelenina v čerstvé nebo zpracované formě a ostatní. Porota hodnotila vzhled, chuť, kvalitu a složení výrobků, důležitá byla také originalita a vysoký podíl ruční práce. Výrobek musel být vyroben v Olomouckém kraji.

Vítězné produkty získávají logo, které mohou používat na svých obalech. Tvoří je kombinace žluto-zeleného a modrého trojúhelníku a rok, v němž byl výrobek oceněn. „Žluto-zelený trojúhelník znázorňuje přechod úrodné Hané do jesenického pohoří, postupně tmavnoucí modrý představuje Moravu, která stéká z Jeseníků a mění se v mohutnou řeku.

Zájem o značku dokazuje počet přihlášených výrobků. Jen letos se jich do soutěže přihlásilo 81.

Vítězné výrobky - Výrobek OK 2014

Ondřej Špunda, Moštárna Mezice - Jablečný mošt

Pivovar Litovel a.s. - Litovelský Gustav 13°

Včelnex, s.r.o. - Zlatá karpatská medovina

Pekařství Leština s.r.o. - Celožitná rustikální bulka 100 g

Pekárna Racek, s.r.o. - Twister cibulový

Pekařství MaM, s.r.o. - Malinová špička

Antonín Jelínek - Irenčina buchtička povidlová

EUROPASTA SE - Těstoviny semolinové sušené-ADRIANA ELICHE

Ing. Lucie Andrýsková - Zákys - meruňka 0,4 l, kysaný mléč.výrobek

Kolár Stanislav - Hustopečský kozí sýr

Ferancová Dita - Šumperák (tvrdý sýr ement.typu)

Zemědělské družstvo Vícov - Šunkový zauzený salám

Šmída Lubomír - Uzená krkovice z Konice

Váhala a spol. s r.o., výroba a prodej masných a lahůdkářských výrobků - Hustopečská játrovka

Designfoods s.r.o. - Kachní paštika s jablky

Lenka Glosová - Nostalgie

Zendulková Zdeňka - Čokoládové pohlazení

Bačík František - Mléčná čokoláda 51 %

Více na webových stránkách Agrární komory Olomouckého kraje www.kis-olomoucky.cz. Více fotografií v naší fotogalerii zde.

img-1749.jpg
img-1840.jpg