Zlatý erb, výsledky celostátního kola 2023

17. 05. 2023

Na konferenci ISSS 2023 v královéhradeckém Kongresovém centru Aldis byly na pondělním galavečeru 15. května 2023 slavnostně vyhlášeny výsledky celostátního kola Zlatého erbu, soutěže o nejlepší webové stránky. Letos proběhl jubilejní 25. ročník, ve kterém se hodnotilo všech 206 obcí s rozšířenou působností. V této kategorii zvítězil Hradec Králové. Do kategorie obcí, které nejsou obcemi s rozšířenou působností, se mohly volně hlásit všechny obce. Na první příčce se umístilo město Jirkov z okresu Chomutov.

Hodnocení v krajských kolech proběhlo ve všech 14 krajích České republiky od začátku roku do konce března. Celkově poroty zhodnotily 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí Prahy.

V rámci celostátního kola soutěžilo 14 obcí s rozšířenou působností (Český Těšín, Hradec Králové, Cheb, Chomutov, Chrudim, Jihlava, Kolín, Krnov, Semily, Stod, Tábor, Zábřeh, Zlín, Znojmo

V celostátním kole se oproti kolům krajským hodnotilo na webech více kritérií, důraz se kladl především na jejich bezpečnost a ochranu před hackerskými útoky. Celostátní porotu také zajímalo, jak obce využívají open data.

Vítězové kategorií:

Nejlepší webové stránky obce s rozšířenou působností

  1. Hradec Králové
  2. Cheb
  3. Zlín

Nejlepší webové stránky obce, která není obcí s rozšířenou působností

  1. Jirkov
  2. Nejdek
  3. Praha-Kolovraty


Poslední změna 17. 05. 2023 11:10:23