Zlatohorské podzemí zvítězilo v prestižní krajské anketě

07. 09. 2018

Poštovní štola ve Zlatých Horách na Jesenicku se stala absolutním vítězem letošního ročníku Cen Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu, když získala největší počet hlasů ze všech nominovaných. Prestižní anketu vyhlásilo hejtmanství poprvé vloni. Ti nejlepší z jednotlivých kategorií převzali ocenění ve čtvrtek 6. září v Arcibiskupském paláci v Olomouci.

„Gratuluji nejen vítězům jednotlivých kategorií, ale všem nominovaným, kteří se letošní ankety zúčastnili. Odvádíte skvělou práci a hlavně díky vám navštěvuje náš region stále více turistů. Ceny cestovního ruchu vyhlašujeme právě proto, abychom vám poděkovali a ocenili vaši píli, “ řekl během slavnostního předávání hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

O držitelích cen rozhodla veřejnost v internetové anketě, hlasující mohli vybírat z pětadvaceti nominací v pěti kategoriích. Zlatohorská Poštovní štola se kromě absolutního vítěze stala i nejlepší novinkou turistické sezóny. Na svou propagaci získala od kraje sto tisíc korun.

Ocenění pro nás představuje obrovské povzbuzení v naší práci. Poštovní štolu jsme po letech úprav otevřeli letos v červnu. Bylo třeba ručně vyčistit zavalené chodby, což vůbec nebylo jednoduché. Unikátem je takzvané mihadlové čerpadlo, které z hloubky dvanácti metrů odvádí vodu,“ radoval se z vítězství starosta Zlatých Hor Milan Rác.

Cenu hejtmana Osobnost cestovního ruchu převzal Karel Kozluk, dlouholetý průvodce ve Zlatorudném skanzenu ve Zlatých Horách.

Karel Kozluk je opravdový srdcař, člověk, který svým neopakovatelným výkladem a znalostmi lákal do skanzenu tisíce návštěvníků. Dalo by se říci, že často lidé jezdili přímo za ním. Mnohokrát se zapojil i do prezentací Olomouckého kraje na turistických veletrzích,“ uvedl vedoucí krajského oddělení cestovního ruchu Radek Stojan.

Ceny Olomouckého kraje v oblasti cestovního ruchu 2018 – výsledky

Novinka v cestovním ruchu

1. Poštovní štola Zlaté Hory

2. Bike park Kareš v Koutech nad Desnou