Zástupci kraje jednali se zaměstnavateli šternberského regionu

Zástupci města Šternberk a okresní hospodářské komory společně s významnými zaměstnavateli z regionu a zástupci kraje se v úterý 9. dubna setkali v prostorách budovy Expozice času. Na jednání dorazil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek, náměstek Dalibor Horák a krajský radní Aleš Jakubec.

Hlavním bodem diskuze byl rozvoj regionu a působení firem v něm. Účastníci debatovali také o investicích a budování dopravní, sociální či školské infrastruktury.

Jednání předcházela také diskuze o možnostech rozvoje zdravotnických středoškolských oborů na území města Šternberka, tedy možné zavedení středoškolského zdravotnického oboru, který v analýze představila docentka Irena Smolová z Univerzity Palackého v Olomouci. Kraj v současné době disponuje čtyřmi zdravotnickými školami – v Olomouci, Šumperku, Hranicích a v Prostějově.

Zástupci kraje jednali se zaměstnavateli šternberského regionu

Poslední změna 11. 04. 2024 15:16:20