Vesnice dostanou dvakrát více peněz

14. 03. 2019

Olomoucký kraj opět navýšil objem peněz, které přitečou na venkov. Od roku 2017 narostly finanční prostředky dostupné v Programu na obnovu venkova ze třiceti na více než šedesát miliónů korun.

„Zavedli jsme zcela nové dotační tituly, které obcím pomohou řešit nejpalčivější problémy. Jde třeba o peníze určené na opravu kulturních domů nebo zachování malých vesnických prodejen,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Zájem vesnic o krajskou podporu je obrovský. Některé obce dokonce žádají peníze ze všech pěti dotačních titulů, které program zahrnuje.

„Na obnovu venkova je pro letošek připraveno dvaašedesát miliónů korun. Například částka vyčleněná na opravu vesnické infrastruktury se oproti roku 2017 zvedla o deset a půl miliónu korun,“ upřesnil náměstek hejtmana pro regionální rozvoj Pavel Šoltys.

Veškeré informace ke všem krajským dotacím najdou zájemci na webu OLKRAJ.CZ. V případě potřeby mohou žadatelé využít i HOT LINE podporu.

ilustrační foto

Poslední změna 14. 03. 2019 10:03:08