Velvyslanec se zajímal o projekty financované švýcarskými fondy

19. 02. 2015

Náměstek hejtmana Alois Mačák dnes v sídle kraje přijal švýcarského velvyslance Markuse-Alexandra Antoniettiho, který do regionu přijel navštívit významné švýcarské firmy.

„Velvyslanec Antonietti se zajímal o zkušenosti a výsledky z projektů financovaných ze Švýcarských fondů v našem regionu. Za švýcarské investice, které putují do našeho kraje, jsem velvyslanci poděkoval. Velice si jich vážíme,“ uvedl náměstek Alois Mačák. „Jeho excelence navštíví závod společnosti Nestlé v Olomouci a prohlédne si historické centrum města,“ dodal.

Návštěvy Olomouce se účastní také Soňa Kritzlerová, zástupkyně velvyslanectví pro hospodářství a mediální prezentaci.

Markus-Alexander Antonietti se narodil v roce 1958 ve švýcarském Vispu. Vystudoval práva na univerzitě ve Freiburgu a navštěvoval Australskou národní univerzitu Canberra. Má titul z práv a žurnalistiky. Pracoval na zastupitelskou misi v zairské Kinshase, na švýcarském velvyslanectví v Guatemale, na misi v Pretorii. Zastával post velvyslance v Ekvádoru a ve Venezuele.

Náměstek Alois Mačák s velvyslancem Markusem-Alexandrem Antoniettim
Návštěva švýcarského velvyslance Markuse-Alexandra Antoniettiho