Vedení kraje debatovalo se starosty

08. 04. 2014

Za účasti členů rady a dvou stovek starostů měst a obcí se v úterý 8. dubna v Olomouci konala v pořadí devátá Konference samospráv Olomouckého kraje.

Hejtman Jiří Rozbořil seznámil zástupce měst a obcí s dotacemi, kohézní politikou a přípravou nového programovacího období Evropské unie 2014 - 2020. Náměstek hejtmana pro dopravu Alois Mačák hovořil o plánovaných opravách krajských komunikací, základní dopravní obslužnosti kraje nebo o investicích do státní dopravní infrastruktury Ředitelství silnic a dálnic ČR a Správy železniční dopravní cesty na území Olomouckého kraje. O dopravní integraci a úhradách dopravní obslužnosti se starosty diskutoval ředitel Koordinátora Integrovaného dopravního systému Olomouckého kraje Jaroslav Tomík. Ředitel krajského úřadu Michal Malacka poskytl aktuální informace z veřejné správy, upozornil na zjištění z kontrol územních samosprávných celků a uvedl některé změny týkající se obcí a nového občanského zákoníku. Téma nakládání s odpady v kraji přiblížila krajská koordinátorka odpadového hospodářství Zuzana Ochmanová.

konferencesamosprav-62.jpg
konferencesamosprav-7.jpg
konferencesamosprav-8.jpg
konferencesamosprav-11.jpg