Včera byla slavnostně otevřena opravená silnice mezi Uničovem a Šternberkem

11. 12. 2014

Ve středu 10. prosince byla slavnostně otevřena rekonstruovaná silnice z Uničova do Šternberka. V rámci první etapy projektu došlo k celkové rekonstrukci komunikace v nezastavěných úsecích mezi jednotlivými městy a obcemi. Slavnostního otevření se za Olomoucký kraj zúčastnil hejtman Jiří Rozbořil.

„Cílem projektu bylo především zajistit bezpečný a bezkolizní pohyb všech účastníků silničního provozu a výrazně posílit dopravní spojení mezi Uničovem a Šternberkem,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Celkové náklady rekonstrukce přesáhly 83 milionů korun, z toho byla většina hrazena z Regionálního operačního programu Střední Morava. Olomoucký kraj přispěl ze svého rozpočtu částkou 13,6 milionů korun.

V listopadu byla zahájena druhá etapa rekonstrukce, která se zaměří na opravu vozovky v úsecích průtahů obcemi. Tím dojde ke kompletní rekonstrukci komunikace mezi Uničovem a Šternberkem.

img-2035.jpg
img-2036.jpg