V Prostějově přibyly další Kameny zmizelých

26. 06. 2020

Náměstek hejtmana Dalibor Horák se ve čtvrtek 25. června zúčastnil spolu s primátorem Statutárního města Prostějova a členem Rady Olomouckého kraje Františkem Jurou tradičního ukládání Kamenů zmizelých. Tento obřad, při němž jsou kameny se jmény ukládány do chodníkové dlažby před domy, připomíná jejich původní židovské obyvatele, kteří byli povražděni během holocaustu.

Při jedné z návštěv Osvětimi, kdy jsem se zalykal všudypřítomnou hrůzou, mi židovská průvodkyně řekla: Toto udělali lidé lidem. Tehdy jsem si uvědomil celou souvislost a právě proto prosím všechny přítomné - konejme vždy tak, aby se podobné bezpráví nikdy nemohlo opakovat," uvedl ve své zdravici náměstek Horák.

Akci pořádal spolek Hanácký Jeruzalém, který pečuje o židovské kulturní dědictví v Prostějově.

V Prostějově přibyly další Kameny zmizelých

Poslední změna 26. 06. 2020 12:32:24