V Olomouci se uskutečnila valná hromada sdružení OK4EU

16. 07. 2014

Jednání zahájil hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil.

Hlavními body programu jednání bylo schválení účetní závěrky OK4EU za rok 2013 a volba členů správní rady sdružení. Předsedou správní rady byl po jednomyslném hlasování zvolen náměstek hejtmana Olomouckého kraje Michael Fischer.

Zájmové sdružení právnických osob OK4EU bylo založeno v roce 2010, aby zastupovalo zájmy svých členů v institucích Evropské unie a dalších organizacích. Hlavním cílem účinného fungování regionálního zastoupení je zprostředkování výhod plynoucích z členství České republiky v Evropské unii.

Sdružení reprezentuje své členy v bruselském prostředí jak v rovině odborných aktivit, tak v oblasti kulturní.

V Olomouci uspořádalo sdružení v letošním roce šest vzdělávacích a školicích aktivit se zaměřením na možnosti financování z komunitárních programů Evropské unie. Semináře byly zaměřeny zejména na programy Erasmus+ a Evropa pro občany. Tímto způsobem bylo proškoleno více než 160 osob. Sdružení také informuje své členy o dotačních možnostech a příležitostech a pomáhá při navazování nezbytných kontaktů se zahraničními partnery.

ok4eu-v-cz.jpg

Poslední změna 17. 07. 2014 11:28:07