V Olomouci se uskutečnil seminář o zaměstnanosti

26. 11. 2014

Podpořit zaměstnanost v Olomouckém kraji, představit možnosti jednotlivých institucí působících na trhu práce a úspěšné projekty v této oblasti, to byly hlavní cíle tematického semináře, který 25. listopadu uspořádal Olomoucký kraj.

Přes třicet účastníků zejména z řad starostů obcí Olomouckého kraje měli možnost seznámit se s aktivitami krajské samosprávy či Úřadu práce ČR, diskutovat o aktivní politice zaměstnanosti úřadu práce, nebo se informovat o podmínkách realizace veřejně prospěšných prací či využívání institutu společensky účelných pracovních míst.

Druhá část semináře pak byla zaměřena na konkrétní projekty v oblasti zaměstnávání na lokální úrovni. Své aktivity tak představila obec, mikroregion, místní akční skupina, sociální firma nebo regionálního značka. Své aktivity v oblasti prostupného zaměstnávání představil také zástupce neziskové organizace GEGKO z Rakouska.

pb250032.jpg
Soubor typu .pptOlomoucký kraj(2,8 MB)PPT | PDF