V Litovli se slavilo. Lidé přitom přispívali místní Charitě

V rámci Dnů evropského dědictví se v sobotu 2. září konaly v Litovli městské slavnosti. Vstupné na akci bylo dobrovolné, lidé však mohli přispívat Charitě Litovel, vybralo se necelých 78 tisíc korun. Akci navštívili i zástupci hejtmanství, a to hejtman Josef Suchánek a jeho náměstci Ivo Slavotínek a Dalibor Horák.

Litovelské slavnosti byly hlavně o hudbě. Na pódiu se vystřídalo hned několik hudebníků, například Kamil Střihavka a The Leaders, Čechomor, Vilém Čok a Bypass, Michal Prokop a Framus 5 a Metallica revival Litovel.

Bohatý byl i doprovodný program. Společnost EKO-KOM si pro děti připravila spoustu aktivit, které se týkaly správného třídění odpadů. Dále nechyběla kreativní dílnička a miniZOO v režii DDM Litovel nebo simultánka v šachu. Živo bylo i v nedalekých Smetanových sadech – na rybníku se proháněly modely lodí, v Sokolovně probíhaly dopoledne házenkářské hry a soutěže a místní organizace rybářského svazu ukazovala své rybolovné techniky.

V Litovli se slavilo. Lidé přitom přispívali místní Charitě

Poslední změna 07. 09. 2023 14:24:49