V Litovli byla dokončena rekonstrukce historického centra

25. 03. 2015

Komplexní revitalizací prošlo náměstí Přemysla Otakara v Litovli, které bylo včera slavnostně otevřeno. V rámci projektu, který trval jeden rok, byla provedena rekonstrukce komunikací, veřejného osvětlení, došlo k revitalizaci zeleně i doplnění chybějícího mobiliáře. Slavnostního přestřižení pásky se za Olomoucký kraj zúčastnil také hejtman Jiří Rozbořil.

„Jsem velmi rád, že došlo k obnově a výraznému oživení historické části města včetně  okolního veřejného prostranství. Díky všem provedeným úpravám dojde ke zvýšení bezpečnosti všech účastníků silničního provozu, bezbariérové úpravy zvýší komfort pohybu chodců i cyklistů a celkově dojde k zatraktivnění veřejného prostoru v centru města, které bylo již delší dobu nevyhovující“, uvedl hejtman Rozbořil.

Jednou z priorit projektu bylo také zlepšení dostupnosti občanské vybavenosti a služeb a tím zvýšení kvality života obyvatel. Celkové náklady revitalizace dosáhly 38 milionů korun, z toho bylo 25 milionů financováno z Regionálního operačního programu Střední Morava. Zbývající částku uhradilo město Litovel.

Více fotografií zde.

img-5035.jpg