V kraji získává popularitu discgolf

25. 04. 2018

Náměstek hejtmana Dalibor Horák spolu se starostou Uničova Radkem Vincourem navštívili v neděli 22. dubna tradiční discgolfový turnaj O pohár starosty města, který se konal na osmnáctijamkovém hřišti v uničovském parku.

Akce se účastnilo více než devadesát sportovců všech kategorií z celé republiky, Polska, Slovenska a Švédska.

„Discgolfové aktivity jsme v Uničově spouštěli zhruba před pěti lety jako první v Olomouckém kraji. Dnes je v České republice okolo čtyřiceti sportovišť, kde je možné tento méně známý sport provozovat. Hřiště stále chybí v mnoha větších městech včetně Olomouce. Ke zlepšení situace by mohl přispět krajský dotační program na podporu výstavby sportovních zařízení," uvedl po vyhlášení výsledků turnaje náměstek Horák.

Hejtmanství letos plánuje rozdělit mezi sportovce milióny korun, a to nejen na rozvoj a údržbu sportovních zařízení, ale také na činnost samotných klubů.

V kraji získává popularitu discgolf

Poslední změna 25. 04. 2018 09:52:36