V Hněvotíně otevřeli nově zrekonstruovanou silnici

24. 11. 2014

V pátek 20. listopadu byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná silnice v obci Hněvotín. V rámci stavebních úprav došlo také k vybudování nové okružní křižovatky, díky které bude průjezd obcí rychlejší a bezpečnější. Slavnostního otevření se za Olomoucký kraj zúčastnil hejtman Jiří Rozbořil.

„Díky opravené silnici a vybudování kruhového objezdu dojde k výraznému zvýšení bezpečnosti dopravního provozu a také ke zlepšení životního prostředí v obci. Jsem rád, že se nám jednotlivými rekonstrukcemi silnic a křižovatek daří postupně zlepšovat podmínky pro všechny účastníky silničního provozu v našem kraji,“ uvedl Jiří Rozbořil.

Součástí úprav je také nové dopravní značení, vybudování podélných parkovacích stání a oprava stávajících chodníků a vegetačních ploch. U nového kruhového objezdu byly autobusové zastávky nově umístěny do samostatných zálivů.

Celkové náklady rekonstrukce přesáhly částku 39 milionů korun, z toho byla většina hrazena z Regionálního operačního programu Střední Morava. Olomoucký kraj přispěl ze svého rozpočtu částkou 8,7 milionů korun a obec pokryla náklady v hodnotě 6 milionů korun. Stavební úpravy trvaly necelých osm měsíců.

img-3124.jpg
img-3116.jpg