V Brně voněly tvarůžky i slivovice. Kraj se prezentoval na veletrhu

18. 01. 2018

Najít letos v záplavě stánků brněnského Regiontouru expozici olomouckého hejtmanství nebylo nic složitého. Na veletrhu cestovního ruchu se totiž náš kraj prezentoval mimo jiné svými typickými výrobky. Vůně tvarůžků, slivovice, levandule nebo léčivých bylinných tinktur se linula po celém okolí.

„Heslem letošní prezentace je Olomoucký kraj – místo, kde neexistují hranice. Vystihuje fakt, že náš region je nejpestřejším územím v České republice a vše, co je na našich stáncích k vidění, tomu bezezbytku odpovídá,“ uvedl během zahájení veletrhu hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Přímo v expozici Olomouckého kraje si zájemci mohli vyzkoušet například rýžování zlata nebo výrobu ručního papíru, kterým je proslulá velkolosinská papírna. Milovníky teplých koupelí a sirných pramenů si vzali na starost zástupci lázeňských zařízení, spoustu informací o jesenických horách, památkách našeho kraje i přírodních atraktivitách nabídly lidem nové tištěné propagační materiály.

Regiontour 2018 mohou lidé navštívit od 18. do 21. ledna. S další zajímavou expozicí se náš kraj představí příští týden také u našich východních sousedů v Bratislavě.

Více fotografií najdete zde.

V Brně voněly tvarůžky i slivovice. Kraj se prezentoval na veletrhu

Poslední změna 25. 01. 2018 12:20:06