Umělecká škola prokoukla díky krajské investici

19. 02. 2020

Více než 16,5 miliónu korun investovalo hejtmanství do rekonstrukce Základní umělecké školy v Jungmannově ulici v Litovli. Hudební třídy i nový koncertní sál v úterý 18. února slavnostně otevřel hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk společně s náměstky Daliborem Horákem a Ladislavem Hynkem.

Zvuk sbíječek není nic, co by člověk v prostorách umělecké školy očekával. Přesto jsem rád, že v litovelské zušce občas rámus byl. Stavební práce totiž přinesly žákům i kantorům moderní zázemí pro výuku, kterou teď už nic rušit nebude,“ řekl hejtman Okleštěk.

Rekonstrukce litovelské ZUŠ byla rozdělena do dvou částí. Během první vznikly v roce 2018 tři nové učebny ve třetím podlaží, přibyl také výtvarný ateliér, hygienické zázemí a kotelna. Loni pak prošly opravou další tři učebny ve druhém podlaží, novinkou je koncertní sál a výtah.

Naše škola si letos připomíná 120. výročí svého založení. Zrekonstruované prostory jsou pro nás tím nejlepším dárkem. Navíc se můžeme pochlubit novým koncertním křídlem, které se nám podařilo pořídit díky městu Litovel a sponzorům,“ uvedla ředitelka ZUŠ Litovel Hana Kaštanová.

foto: ZUŠ Litovel

Poslední změna 19. 02. 2020 09:53:39