Udržitelnost a aktivní práce v regionech jako hlavní témata setkání inovátorů z celé České republiky

Vůbec poprvé se v Olomouci uskutečnilo setkání takzvaných RIS3 týmů, zástupců inovačních center a regionálních rozvojových agentur ze všech krajů ČR. Akce, která se konala v Pevnosti poznání 12. a 13. října, se zúčastnili také zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu ČR, Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR, CzechInvestu i krajských úřadů. Akci přišel za Olomoucký kraj podpořit Jan Šafařík, náměstek hejtmana Olomouckého kraje pro regionální rozvoj.

Každý kraj má svůj vlastní RIS3 tým a jeho úkolem je naplňovat inovační strategii daného území prostřednictvím konkrétních aktivit a projektů. Na setkání si kolegové vyměnili zkušenosti, podělili se o novinky a informace ze svých krajů a nechyběly ani praktické workshopy. První den zakončila netradiční prohlídka Olomouce plavbou na Ololodi po řece Moravě a návštěva nově otevřené budovy Envelopa HUB, která je i novým sídlem ICOKu. Druhý den pak vystoupili zástupci ministerstev s informacemi k aktuálním trendům na národní úrovni a nechyběla ani možnost prohlédnout si unikátní aquaponickou farmu firmy Flenexa Aquaponie v prostorách podzemního bunkru v Přáslavicích.

Akce se uskutečnila v rámci projektu Inovačního centra Olomouckého kraje, konkrétně Smart akcelerátor Olomouckého kraje III. Více informací o setkání RIS3 týmů v Olomouckém kraji najdete na www.ris3meet.cz.

Poslední změna 19. 10. 2023 14:14:06