Svaz měst a obcí uspořádal krajské setkání v Olomouci. Starostům přinesl mnoho novinek

Svaz měst a obcí (SVMO) České republiky pořádá pro starosty a starostky v březnu a dubnu krajská setkaní, a vyráží tak do všech krajských měst. Olomoucké zastávky, která se konala ve středu 10. dubna, se za Olomoucký kraj zúčastnil hejtman Josef Suchánek.

Zástupci měst a obcí v kraji si mohli poslechnout novinky z oblasti energetiky, digitální technické mapy, stavebnictví či financování veřejné správy. Krajská setkání jsou oblíbena především pro množství podávaných aktuálních informací z oblasti legislativy vztahujících se k fungování obcí a měst. Ty podávají starostům odborníci z Kanceláře Svazu i další hosté. Představitelé samospráv oceňují tyto akce rovněž pro snadnou dostupnost a pro možnost na regionální platformě více diskutovat.

Se starostkami a starosty se zástupci kraje setkávají pravidelně. Naposledy například 26. března na konferenci Den malých obcí a o měsíc dříve na krajské Konferenci samospráv.

Poslední změna 11. 04. 2024 15:25:28