Surovinami úspěchu jsou tvaroh a cement

11. 10. 2017

Blanka Poštulková z Loštic je Živnostnicí kraje roku 2017. Porotu ohromila originálními výrobky z tvarůžků a dojem udělala také společnost CIDEM z Hranic, která získala ocenění Firma roku Olomouckého kraje. Její cementotřískové desky znají stavebníci v celé Evropě.

„Spolu s rodiči jsme spojili náš vztah k místu, odkud pocházíme, s vášní k dobrému jídlu a nápad byl na světě. Krátce před mou maturitou jsme začali péct tvarůžkové moučníky a připravovat tvarůžkové bramboráčky,“ řekla k ocenění vítězka Blanka Poštulková.

Po nelehkých začátcích nakonec prorazila se zcela unikátním konceptem a novým produktem. Podle poroty tak podpořila zájem o gastroturistiku v rámci celého regionu.

„Podstatné je to, že paní Poštulková představuje typickou regionální živnostnici. Bezvadně dovede využít místní produkt. Porota se na jejím vítězství shodla jednohlasně,“ uvedl jeden z členů hodnoticí komise Petr Vavřín.

Firmou roku Olomouckého kraje se letos stala hranická společnost CIDEM, která je evropským lídrem ve výrobě cementotřískových desek. Získala i titul Odpovědná firma.

„Podnikatelé jsou páteří ekonomiky. Olomoucký kraj proto kvalitní a smysluplné podnikání, díky kterému vznikají nová pracovní místa, vždy podporoval a podporovat bude,“ sdělil Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Vítězové krajského kola se zároveň stali celorepublikovými finalisty. Slavnostní vyhlášení celostátních výsledků soutěže proběhne 6. prosince na pražském Žofíně.

VÝSLEDKY KRAJSKÉHO KOLA:

Vodafone Firma roku 2017 Olomouckého kraje

1. CIDEM Hranice, a.s. – výroba cementotřískových desek (Hranice

2. Senior Flexonics Czech s r.o. – výroba komponentů pro automobilový průmysl (Olomouc)

3. CONSTRUSOFT s.r.o. – vývoj a distribuce software pro stavebnictví (Přerov)

Česká spořitelna Živnostník roku 2017 Olomouckého kraje

1. Blanka Poštulková – tvarůžková cukrárna (Loštice)

2. Dagmar Ponechalová – marketing v podobě prováděných tržních analýz (Jeseník)

3. Aleš Valnoha – organizování zájezdů s vojensko-historickou tématikou (Zábřeh)

Vodafone Odpovědná firma roku 2017 Olomouckého kraje

CIDEM Hranice, a.s. – výroba cementotřískových desek (Hranice)

Surovinami úspěchu jsou tvaroh a cement