Student podpořený krajem se vrátil z půlročního pobytu v Argentině

31. 08. 2011

Ve čtvrtek 25. srpna přijal ve své kanceláři hejtman kraje Martin Tesařík spolu se svým náměstkem Pavlem Sekaninou studenta hejčínského gymnázia v Olomouci Jakuba Neužila. Ten hejtmanovi předal výsledky půlroční studijní cesty v Argentině, na kterou mu Olomoucký kraj přispěl 100 tisíci korun. Neužil zvítězil mezi dalšími třemi desítkami studentů v soutěži pro žáky středních škol organizované neziskovou organizací AFS Mezikulturní programy a odcestoval do Jižní Ameriky v únoru letošního roku.

„Osobní setkání s panem Neužilem bylo velice příjemné, rád jsem se dozvěděl, jakým způsobem krajské peníze pomáhají mladým nadějným studentům z našeho kraje. Jsem přesvědčen, že podpora mladé generace je klíčová pro rozvoj budoucích kapacit regionu,“ uvedl Martin Tesařík.

V argentinském městě Corrientes Neužil studoval na hudební konzervatoři a absolvoval kurzy španělského jazyka, v rámci studijního pobytu poznal místní kulturní zvyky a tradice a přivezl si zpět do České republiky mnoho nových zkušeností.

Student Neužil se setkal s hejtman Martinem Tesaříkem
Hejtman Tesařík hovořil se studentem Neužilem o jeho studijní cestě v Argentině