Startuje sportovní akce roku Olomouckého kraje Czech Cycling Tour 2017

09. 08. 2017

Už ve čtvrtek odstartuje v Uničově největší sportovní akce na Olomoucku. Časovkou družstev na 18,6 kilometrů vyrazí vstříc na celkem 553 kilometrů přední cyklisté světa letošnímu ročníku Světového poháru v silniční cyklistice Czech Cycling Tour 2017.

Závod bude opět dokonalou prověrkou především v kopcovitém terénu. Na závodníky celkem čeká dvanáct horských prémií a dohromady 9964 nastoupaných metrů. Ale také osm rychlostních prémií, jezdci projedou 116 městy a obcemi.

„Děkuji organizátorům za zajištění co nejlepších podmínek pro soutěžní týmy a také za vytvoření zázemí pro všechny fanoušky cyklistiky. Věřím, že letošní Czech Cycling Tour přinese napětí, radost pro úspěšné závodníky a případnou motivaci pro ty ostatní. Domácím i zahraničním divákům z celého srdce přeji nezapomenutelné sportovní zážitky a příjemný pobyt v Olomouckém kraji," řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

I v letošním roce dorazí na Moravu skvělé profesionální cyklistické týmy z celého světa. Už v úterý přijel tým největšího favorita německá Bora Hansgrohe, stáj nejvyšší kategorie WorldTour, jejíž jezdci byli hodně vidět na letošní Tour de France. Bora Hansgrohe rozhodně nechce ponechat nic náhodě a s Čechy Leopoldem Königem a Janem Bártou budou brázdit od úterý olomoucké silnice.

I v letošním roce pořadatel vybíral z velikého množství zájemců o start na tomto podniku první kategorie. Z celkového počtu 46 týmů z celého světa, takový je zájem o Czech Cycling Tour, nakonec pojede 18 špičkových profesionálních týmů a peloton bude čítat 144 závodníků.

Vedle stáje Bora Hansgrohe myslí na celkové vítězství i cyklisté dalších týmů. Velice silný celek bude zcela jistě polský CCC Sprandi Polkovice, v jejíž sestavě se objeví hned tojice Čechů - Michal Schlegel, který letos už na Moravě vybojoval třetí místo v Závodu míru U23, Jan Hirt, který zase atakoval elitní desítku na letošním Giro d´Italia a František Sisr. České stáje pojedou dvě a to ty nejlepší z pořadí Českého poháru. Elkov Author posílá do boje osmičku Tomáš Bucháček, Pavel Camrda, Josef Černý, Vojtěch Hačecký, Martin Hunal, Alois Kaňkovský, Michael Kukrle a Jiří Polnický. CK Příbram Fany Gastro přijede s následující sestavou: Martin Boubal, Martin Hebík, Robert Malik, Jan Stöhr, Pavel Stöhr, Pavel Gruber, Jiří Kala a Jan Pleva.

Startující týmy:

Bora Hansgrohe (Něm.), CCC Sprandi Polkowice (Pol.), SEG Racing Academy (Niz.), Elkov Author (ČR), Amplatz BMC (Rak.), Wilier Triestina Selle Italia (It.), Felbermayr Simplon Wels (Rak.), Bardiani CSF (It.), Adria Mobil (Slovin.), Astana City (Kaz.), Team Veloconcept (Dán.), CK Příbram Fany Gastro (ČR), Tirol Cycling Team (Rak.), UNO Hydrogen Dev. Team (Nor.), Kolss Cycling Team (Ukr.), Sangemini MG.K. Vis (It.), Team Huron (Pol.), Dukla Bánská Bystrica (SR).

Zítra startuje sportovní akce roku Olomouckého kraje Czech Cycling Tour 2017
Zítra startuje sportovní akce roku Olomouckého kraje Czech Cycling Tour 2017


Poslední změna 10. 08. 2017 08:50:19

© Krajský úřad Olomouckého kraje