Soutěž Společně otevíráme data, propojí vývojáře a inovativní úřady

25. 08. 2014

Fond Otakara Motejla spustí druhý ročník soutěže Společně otevíráme data, která oceňuje nejlepší aplikace postavené na otevřených datech veřejné správy. Zahájení soutěže proběhne 2. září od 18:15 v prostorách Era Svět. Na slavnostním zahájení vystoupí zástupci úřadů, jež poskytují svá data v otevřených formátech. Představí se též mentoři z předních IT firem.

Účast na zahájení je otevřena všem zájemcům, stačí se registrovat přes online formulář.

Do soutěže Společně otevíráme data se mohou hlásit autoři aplikací z řad veřejnosti, studentů, neziskových organizací i firem. Přihlášené projekty musí byt postaveny na otevřených datech nebo část použitých dat poskytnout v otevřeném formátu. Aplikace bude možné přihlašovat od 2. 9. do 31. 10. 2014. Deset nejlepších získá finanční a věcné ceny. Po dobu soutěže budou účastníkům k dispozici mentoři z předních IT firem a organizací. Pravidla soutěže a další informace naleznete zde.

Odborným garantem soutěže je Fórum pro otevřená data, které založil Fond Otakara Motejla spolu s Fakultou informatiky a statistiky VŠE a Matematicko-fyzikální fakultou UK.


Poslední změna 25. 08. 2014 09:53:29

© Krajský úřad Olomouckého kraje