Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

před časem jsme vyzvali čtenáře měsíčníku Olomoucký kraj, aby nám pomohli vymyslet lepší a originálnější název zpravodaje. Takový, který by lépe vystihoval jeho obsah a zároveň byl příjemnější „do pusy“.

Nápadů se sešlo opravdu hodně. Někteří čtenáři nabídli konzervativnější variantu, například Ze srdce Moravy, Moravská perla, Centrální Morava… Další náměty byly opravdu originální – za všechny vybírám název JesHanou, který propojuje naše dvě turisticky nejznámější lokality a zároveň vybízí, aby lidé vyhladovělí po lyžovačce v Jeseníkách nezapomněli ochutnat tradiční speciality hanácké kuchyně.

Nejvíce se nám líbil název Krajánek. Na rozdíl od jiných konstrukcí je prostý a jednoduchý, možná ne tak originální, ale přesně vyjadřuje to, co vám v novinách nabízíme. Protože náš měsíčník chce informovat nejen o tom, co se děje na hejtmanství, co schválili zastupitelé a co chystá krajský úřad – jeho hlavním cílem je přinášet zajímavé zprávy ze všech koutů našeho kraje, od Lipníka nad Bečvou a Prostějova až po nejmenší vesnice na česko-polských hranicích.

Zaujalo mě, že název Krajánek si nezávisle na sobě přálo několik respondentů z různých regionů. Potěšil mě i zájem čtenářů o anketu, který svědčí o tom, že se časopis vydal tím správným směrem. Z dřívějšího „úřednického magazínu“ se staly noviny o vás a pro vás, ve kterých si každý najde to své. A pro ty z vás, kterým v našem „Krajánkovi“ něco chybí, připomínám redakční adresu: noviny@olkraj.cz.

Děkuji všem, kteří se do ankety zapojili, a těším se na vaše další náměty.

Ladislav Okleštěk

hejtman Olomouckého kraje

© Krajský úřad Olomouckého kraje