Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk - hejtman Olomouckého kraje

Vážení občané,

historkami z letošních prázdnin/plnin bych mohl popsat mnoho listů papíru. Snažil jsem se svou účastí podpořit aktivní pořadatele, kteří mě pozvali na tábory, festivaly a další akce, aby si prázdniny užily děti, místní obyvatelé i turisté odjinud. Takže jsem se opravdu nenudil a cestoval z místa na místo. Ale nechci se chlubit, kde všude jsem byl. Vždyť každý, kdo mohl, tak si léto užil a cestoval, aniž by o tom někam psal.

Svůj prostor na této webové stránce bych chtěl tentokrát využít k dalšímu poděkování. Během srpna se mi podařilo navštívit několik domovů a dalších zařízení pro seniory, kde jsem se opět přesvědčil, jak namáhavá je práce personálu v těchto organizacích a v sociálních službách vůbec. O tom, že je mizerně ohodnocená, jsem se přesvědčovat nemusel, to víme všichni. Nedávné zvýšení platů, které schválila vláda, je jen prvním krokem, protože těmto lidem, kteří pro staré a hendikepované lidi pracují srdcem, dlužíme mnohem více. Vedle těch peněz bychom měli začít hlavně poděkováním, proto jim i já s úctou děkuji.

Kromě personálu jsem se setkal samozřejmě také s obyvateli domovů pro seniory, například v Javorníku, Jeseníku, Šumperku nebo Kobylé nad Vidnávkou nebo na sportovních hrách seniorů Olomouckého kraje v Prostějově. Měl jsem radost z toho, že ač je trápí zdraví a rozličné starosti, uchovali si pozitivní pohled na svět a radost ze života. Stejně jako paní Františka Velechová z domova v Pavlovicích u Přerova, které jsem byl popřát ke 100. narozeninám. Takže kromě poděkování a radosti ještě jedna velká gratulace!

Ladislav Okleštěk
hejtman Olomouckého kraje
© Krajský úřad Olomouckého kraje