Slovo hejtmana

Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje

Vážení přátelé,

počet návštěvníků Olomouckého kraje, kteří se ubytovali v našich v hotelech, horských chatách nebo kempech, vloni vzrostl o deset procent. To už je slušné číslo. Nechci ho prezentovat jako úspěch naší nové Rady Olomouckého kraje, která si stanovila jako jeden z prioritních cílů rozvoj turistického ruchu – vždyť rada začala naplno pracovat až v půli loňského roku – ale je to slušný základ pro naši další práci. 

Zároveň je to jasný signál, že Olomoucký kraj, podle mnohých odlehlý a nedostupný, není žádná „pralesní liga“. To, že k nám turisté přijíždějí a vracejí se, říká mnohé nejen o našich pamětihodnostech a přírodě, ale hlavně o tom, že i služby pro turisty se u nás rychle zlepšují a dostávají se na úroveň běžnou v jiných částech republiky. V mnoha případech dokonce snesou srovnání i s tím, co nabízejí vyhlášené turistické oblasti v Evropě.

Takže pokud ještě nemáte plán, kde prožijete dovolenou, nemusíte si kupovat mapu České republiky ani Evropy. Stačí se podívat na Turistický informační portál Olomouckého kraje ok-tourism.cz, který nabízí spoustu tipů na zajímavé výlety včetně nepřeberného množství ubytování v Jeseníkách, na Hané i v dalších částech našeho kraje. Abyste se mohli lépe rozhodnout, nabízí web více než 40 virtuálních procházek po těch nejzajímavějších hradech, zámcích, muzeích nebo krásných přírodních lokalitách.

I já se těším, že si o prázdninách udělám čas na výlety po kraji, tak se třeba někde potkáme. A když ne, budu se těšit na vaše fotky z dovolené v kraji – ty nejzajímavější z nich zveřejníme a odměníme.

Ladislav Okleštěk,

hejtman Olomouckého kraje

© Krajský úřad Olomouckého kraje