Sesuv půdy u Hanušovic začal kraj řešit okamžitě

24. 02. 2021

Od poloviny února je kvůli sesuvu půdy uzavřena silnice II/369 u Hanušovic. Jde o důležitou páteřní trasu, kterou využívají tisíce aut denně. Také proto začal Olomoucký kraj okamžitě řešit opravu kritického úseku.

„Zajištění svahu bude technologicky velmi náročné. Projektant už ale začal s přípravou návrhu na stabilizaci kritického místa. Jde o to, aby oprava cesty byla zahájena co nejrychleji a zároveň byla provedena kvalitně,“ uvedl Michal Zácha, náměstek hejtmana pro oblast dopravy.

Poruchy na vozovce zjistili silničáři počátkem února, následný sesuv krajnice urychlily vysoké teploty, tání sněhu a nadměrné zatížení vozovky nákladními auty.

„Přesný termín zprůjezdnění vozovky zatím není možné stanovit – závisí na mnoha faktorech, které nedokážeme ovlivnit – od počasí až po volné kapacity stavebních firem, které budou letos extrémně vytížené,“ upozornil náměstek Zácha.

Kritické místo ohraničuje zákazová značka. Objížďkou provede řidiče přehledné dopravní značení.

Sesuv půdy u Hanušovic začal kraj řešit okamžitě
Soubor typu pdfPřechodná úprava provozu na pozemní komunikaci(198,1 kB)stáhnout