Seniorské zájezdy jsou hit. Kraj rozšiřuje jejich nabídku

07. 09. 2017

Dnes dopoledne začal prodej výletů dalšího ročníku Seniorského cestování. Projekt, který nabízí vyjížďky za poznáním krás regionu lidem starším šedesáti let, spustilo hejtmanství poprvé před devíti lety a letos ho rozšíří o další nové lokality. Zájem o cesty na atraktivní místa Olomouckého kraje je velký a každým rokem roste. Podpora seniorů je jedním z pilířů krajské politiky, jdou na ni milióny korun.

„Seniorské cestování se stalo velmi populární. Kvůli velkému zájmu jsme dokonce museli navýšit kapacitu zájezdů. Na putování po regionu se letos vydají tři tisícovky seniorů. Celý projekt přijde na zhruba jeden a půl milionu korun,“ řekl Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Na první zájezd vyrazí senioři už 22. září. Možnost cestovat s krajem pak budou mít do 29. listopadu.

Zájezdní autobusy se letos nově vydají například na hrad Bouzov, do Střížova, kde je v provozu zahradní železnice nebo do muzea pivovarnictví v Litovli.

„O zařazení těchto atraktivit do seznamu plánovaných výletů byl ze strany seniorů dlouhodobě velký zájem, takže jsme jim vyšli vstříc,“ sdělil vedoucí oddělení cestovního ruchu a vnějších vztahů Krajského úřadu Olomouckého kraje Radek Stojan.

Chybět nebudou ani tradiční cíle Seniorského cestování. Výletníci tak pojedou třeba na zámek ve Velkých Losinách i do nedaleké ruční papírny, do zámku v Čechách pod Kosířem a tamního muzea kočárů nebo například na rozhlednu Biskupská kupa u Zlatých Hor na Jesenicku. Čekají je také výlety do lázeňských měst, jeskyní a na poutní místa.

Organizační část celého projektu zajišťuje cestovní kancelář, kterou Olomoucký kraj vybral ve výběrovém řízení. Hejtmanství pak dohlíží na to, aby cestovka řádně plnila dojednané smlouvy a senioři byli spokojení. Každý ze zájezdníků se na cestě podílí částkou dvě stě korun s tím, že ročně může absolvovat jeden výlet.

Veškeré podrobnosti k Seniorskému cestování najdou zájemci na stránkách www.seniorske-cestovani.cz.

Kontaktní informace

Prodej výletů Seniorské cestování – pro jednotlivce a skupinky do 9 osob:

Osobně na pobočce Pekařská 12, 779 00 Olomouc, a to od 7.9. 2017 od 9:00.

Pracovní doba pro osobní prodej pro jednotlivce:

září v pondělí – čtvrtek  8:30 – 11:30, pondělí a středa 12:30-15:30

říjen – pondělí a středa 8:30 – 11:30 a 12:30 – 15:30

 

Telefonicky v pracovní době viz bod a) na telefonech: 585 515 580, 585 515 860.

Písemně, zasláním požadavku na e-mail: senior1@zasluncem.cz

Prodej výletů pro skupiny od 10 osob: na základě požadavku na e-mail: senior1@zasluncem.cz, nebo telefonicky 585 515 870. Následná návštěva dle dohody.

Web s objednávkami on-line: www.seniorske-cestovani.cz

Seniorské zájezdy jsou hit. Kraj rozšiřuje jejich nabídku          Foto: archiv KÚOK
Seniorské zájezdy jsou hit. Kraj rozšiřuje jejich nabídku Foto: archiv KÚOK
Seniorské zájezdy jsou hit. Kraj rozšiřuje jejich nabídku Foto: archiv KÚOK


Poslední změna 12. 09. 2017 10:54:09

© Krajský úřad Olomouckého kraje