Senioři překonávají sami sebe

17. 07. 2018

Na stadionu TJ Lokomotiva v Olomouci začaly v úterý 17. července III. mezinárodní sportovní hry seniorů. Kvalitní výkony, nově navázaná přátelství a především čas strávený ve společnosti vrstevníků jsou základními cíli této prestižní akce.

Do Olomouce přijelo celkem dvě stě sportovců, kteří se utkají v deseti disciplínách. Jejich snahou není pokoření světových rekordů, ale touha překonat sám sebe a ukázat, že i v pokročilejším věku vítězí hlavně radost z pohybu,“ řekla předsedkyně Krajské rady seniorů Olomouckého kraje Milena Hesová.

Osmičlenná smíšená družstva z České republiky, Slovenska, Polska, Maďarska a Německa soutěží například v běhu, šipkách, hodu na branku nebo vrhu koulí. Nechybí ani hod granátem a oblíbené kroužky. Her se účastní senioři, kterým je šedesát a více let, nejstarší soutěžící oslavila 84. narozeniny.

Je obdivuhodné, co všechno senioři dokážou, když k tomu dostanou příležitost. Olomoucký kraj jejich aktivní život podporuje, chystáme třeba projekt, který by starší lidi měl více sblížit s mladou generací, protože se od sebe navzájem mohou hodně naučit,“ uvedl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Kromě sportovních výkonů absolvují účastníci her také program v podobě prohlídky města a jeho okolí. Zamíří na olomouckou radnici, prohlédnou si kašny a náměstí, arcibiskupství i Arcidiecézní muzeum, Pevnost poznání a čeká je také výlet na Svatý Kopeček.

Informace o průběhu a vyhodnocení III. mezinárodních sportovních her seniorů najdou zájemci na webu Rady seniorů ČR - www.rscr.cz.

Senioři překonávají sami sebe

Poslední změna 19. 07. 2018 11:52:42