Senioři bez hranic zpestřili léto aktivitami

15. 09. 2015

Projekt „Senioři bez hranic“ uzavřel svůj čtvrtý ročník. Od července do srpna 2015 navštívilo 642 seniorů celkem 42 aktivit, které pro ně připravily zdarma olomoucké neziskové organizace a partneři.

„Tento projekt nabízí každoročně ochutnávku netradičních aktivit pro seniory. Každá akce je něčím výjimečná. V letošním ročníku dostali senioři informace o Univerzitě třetího věku, navštívili Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého s putováním za bylinkami a seznámením s deskovou hrou GO, prohlédli si kamerový systém Městské Policie Olomouc, absolvovali exkurzi na běžně nedostupná místa olomoucké radnice, několik zajímavých přednášek, a také vyzkoušeli moderní pohybové aktivity,“ říká autorka a koordinátorka tohoto výjimečného projektu Milada Šnajdrová a dodává: „Seniorům jsme nabídli i spotřebitelské poradenství, semináře pod zajímavými názvy „Stáří je stav mysli“ nebo „Umění (ne)stárnout“, prohlídku technického zázemí bowlingových drah či nově otevřeného ArtUm Centra.“ Senioři prokázali mladého ducha při výuce street dance nebo jízdě na kolečkových bruslích či na koloběžce, odvážně šplhali do nevyšších pater v lanovém centru.

Letošní ročník se konal pod záštitou Yvony Kubjátové, náměstkyně hejtmana Olomouckého kraje a Antonína Staňka, primátora statutárního města Olomouce. Mediálními partnery byl Český rozhlas Olomouc, Olomoucký deník, televizní studio ZZIP a Moravský senior, partnery byli Profit-Inzerce, restaurace Fontána, Univerzita třetího věku Univerzity Palackého a Městská policie Olomouc. Projekt částečně financuje Statutární město Olomouc a Olomoucký kraj.

za organizátory:

Milada Šnajdrová