Senice na Hané má nový průtah obcí

27. 11. 2014

Po osmiměsíční rekonstrukci byla včera slavnostně otevřena silnice v obci Senice na Hané. Za Olomoucký kraj se otevření zúčastnil hejtman Jiří Rozbořil a náměstek pro dopravu Alois Mačák.

V rámci stavebních úprav byla provedena celková oprava silnice v průtahu obcí, byly vybudovány nové osvětlené přechody pro chodce, opraven most a realizováno nové řešení autobusových zastávek. Pro zklidnění dopravní situace v obci bylo sjednoceno šířkové uspořádání a zúžení silnice v místech, kde byla její šířka nadbytečná.

„Přínosem projektu je především zlepšení technického stavu stávající komunikace, což povede ke snížení hlučnosti a prašnosti při provozu na silnici. Veškeré opravy by měly přispět ke zklidnění dopravní situace a k větší bezpečnosti pro všechny účastníky silničního provozu v obci,“ uvedl hejtman Jiří Rozbořil.

Celkové náklady projektu přesáhly částku 36 milionů korun, z toho byla většina hrazena z Regionálního operačního programu Střední Morava, který pokryl náklady ve výši 29,5 milionů korun. Olomoucký kraj přispěl ze svého rozpočtu částkou 6,7 milionů korun.

img-1996.jpg
img-1954.jpg