Prodloužení Baťova kanálu projednával hejtman přímo na lodi

09. 10. 2018

Na hladině řeky Moravy jednal v úterý 9. října hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk o plánovaném prodloužení Baťova kanálu do Olomouce. Společná diskuze se zástupci Vodních cest a Státní plavební správy proběhla na netradičním místě – přímo na palubě výletní lodi Marie Terezie.

Baťův kanál může v našem regionu výrazně navýšit turistický ruch. Jeho současnou trasu jen letos proplulo na 100 tisíc turistů. Budeme tlačit na Ředitelství vodních cest, aby náš záměr podpořilo,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Účastníci setkání se shodli na potřebě postupné přípravy prodloužení Baťova kanálu. Zároveň požadují, aby stavba měla jen minimální dopad na životní prostředí.

V Olomouckém kraji by v případě realizace akce došlo nejprve k vybudování rekreačního přístavu v Kojetíně. Teprve pak může přijít na řadu prodloužení do Olomouce, kde zvažujeme využití Mlýnského náhonu,“ uvedl předseda představenstva společnosti Vodní cesty Jan Skalický.

Uskutečnění celého záměru by patrně neskončilo dřív než za patnáct let. Půjde totiž o technicky i legislativně mimořádně náročný projekt. „Jeho výsledkem by mělo být lodní propojení našeho krajského města s Hodonínem,“ dodal ředitel Státní plavební správy Přerov Tomáš Ostrčil.

Baťově kanálu lidé dříve moc nedůvěřovali, a teď praská ve švech. Jeho další prodloužení na sever považujeme za obrovskou příležitost pro rozvoj  střední Hané. Věřím, že jeho stavba přinese celkové oživení regionu," podpořil projekt ředitel obecně prospěšné společnosti Plavba a vodní cesty Tomáš Kolařík.

Prodloužení Baťova kanálu projednával hejtman přímo na lodi

Poslední změna 11. 10. 2018 12:47:29