Proběhla Konference samospráv Olomouckého kraje 2017

21. 04. 2017

Zástupci měst a obcí z regionu se s vedením Olomouckého kraje setkali už podvanácté. Do sálu Regionálního centra Olomouc jich dorazilo na sto devadesát. Zajímali se hlavně o dopravu, dotační programy, odpadové hospodářství, sociální oblast a regionální rozvoj.

„Tato konference nemá být jen příjemným setkáním. Jde nám hlavně o to, abychom si vyslechli problémy, které vás trápí a pomohli vám je řešit. Nedokážeme splnit všechny vaše požadavky, ale to, na čem se dohodneme, bude platit. Už se těším na vaši zpětnou vazbu,“ zahájil konferenci Ladislav Okleštěk, hejtman Olomouckého kraje.

Dopravní obslužnost a investice do oprav silnic II. a III. třídy – kolem tohoto tématu se rozvinula nejživější diskuse.

„Naši obec trápí poničené komunikace, na kterých se podepsal průjezd těžké techniky při stavbě dálnice v úseku mezi Přerovem a Lipníkem nad Bečvou. Vím, že je to problém i v dalších vesnicích. Chci požádat kraj o pomoc při jednání s Ředitelstvím silnic a dálnic, které by mělo zjednat nápravu,“ řekl Tomáš Šulák, starosta obce Veselíčko.

„Řešení této problematiky je jednou z našich priorit v oblasti dopravy. Ředitelství silnic a dálnic už jsem kontaktoval a v současné době čekám na odpověď. Zabývat se ale budeme také opravami dalších silnic v majetku kraje. Letos investujeme více než miliardu korun do asi šedesáti připravených akcí,“ sdělil náměstek hejtmana Olomouckého kraje Jan Zahradníček.

Řeč byla také o tom, jak bude Olomoucký kraj, který už před časem inicioval vznik spolku Odpady Olomouckého kraje, v budoucnu nakládat s odpady.

„Mezi členy spolku zatím patří sto padesát měst a obcí našeho regionu. Společně teď řešíme, jak naložit s odpady, které už dál nelze třídit. Tak abychom byli v roce 2024 připraveni na to, jakým způsobem tento odpad likvidovat,“ uvedl náměstek hejtmana Olomouckého kraje Milan Klimeš.

Starosty zajímala také problematika druhé vlny kotlíkových dotací. Olomoucký kraj tento program vyhlásí v září. Celkem je v něm zhruba 166 milionů korun. Vyměněno by za tyto peníze mělo být nejméně 1793 neekologických kotlů.

Více informací k jednotlivým tématům a prezentace najdete ZDE.

Proběhla Konference samospráv Olomouckého kraje 2017

Poslední změna 21. 04. 2017 13:22:40