Příští stanice svět!

30. 08. 2021

Programy Erasmus+ a Evropský sbor solidarity letos vstoupily do nového období, které přináší ještě více možností pro všechny zájemce o mezinárodní studijní pobyty, stáže nebo dobrovolnictví. Dům zahraniční spolupráce (DZS) vypraví při této příležitosti v polovině září do pěti českých měst speciální vlak v rámci pětidenního festivalu mezinárodního vzdělávání Příští stanice svět. Do Olomouce vlak dorazí 17. září.

A na co se můžete těšit? Ve dvou vagónech a na hlavní stage jsme pro vás připravili workshopy s odborníky, besedy s absolventy a diskuse se známými osobnostmi spjatými s Erasmem+ nebo Evropským sborem solidarity. Můžete si poslechnout příběhy dobrovolníků, zjistit, jak se seznámit a najít přátele v cizí zemi nebo co si zabalit do kufru, abyste cestovali ekologicky. Z bohatého doprovodného programu na vás čeká například slam poetry, vystoupení nového cirkusu a v každém městě pak dvě známá hudební jména. Celou akcí budou provázet Johan Mádr a Ondřej Havel.

Program pro vás ladíme, ale už nyní se můžete podívat, co ve vašem městě chystáme, na stránce https://prististanicesvet.cz/. Na ní se také můžete už nyní registrovat. Přestože vstup je zdarma, registrace je v důsledku epidemiologických opatření nutná. V každém městě začínáme v 15:00 a končíme až ve 22:00.

Partneři akce Příští stanice svět jsou společnosti České dráhy a Správa železnic. 

Soubor typu pdfPříští stanice svět(6,3 MB)stáhnout


Poslední změna 30. 08. 2021 14:25:47