Přijede prezident Miloš Zeman. Navštíví města i vesnici roku

18. 10. 2017

Především s obyvateli regionu se chce při své už páté návštěvě Olomouckého kraje setkat prezident Miloš Zeman. Hlava státu přijede na třídenní návštěvu ve středu 8. listopadu.

„Pan prezident zamíří například do Lipníku nad Bečvou, Mohelnice a Zábřehu. Jsou to poslední tři města s počtem obyvatel nad pět tisíc, kam ještě při svých předchozích návštěvách regionu nezavítal,“ řekl hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk.

Součástí programu, který zástupci krajského úřadu připravují společně s kanceláří prezidenta, bude také prohlídka Vápenné na Jesenicku, jenž se letos stala vesnicí roku Olomouckého kraje.

„Prezidentská návštěva takto oceněných obcí je už tradicí. Miloš Zeman do nich míří pravidelně,“ sdělil hejtman Okleštěk.

Ve Vápenné se zatím na historickou událost těší a připravují detaily jeho uvítání.

„Svým způsobem je to pro nás ocenění naší dosavadní práce,“ uvedl starosta podhorské obce Leoš Hannig.

Prezident se během návštěvy regionu setká také se zástupci příspěvkových organizací Olomouckého kraje, vedením samospráv a podnikateli.

Přijede prezident Miloš Zeman. Navštíví města i vesnici roku          archivní foto

Poslední změna 18. 10. 2017 14:00:46