Pomůžeme, poradíme. Hejtman Rozbořil jednal se zástupci obce Kozlov

13. 04. 2016

Vesnici, která vznikla k 1. lednu tohoto roku poté, co ji armáda vyčlenila z Vojenského újezdu Libavá, nabídl Olomoucký kraj maximální podporu a spolupráci.

Problémy spojené s rozjezdem chodu obce. Právě s nimi chce hejtmanství Kozlovu pomoci. Klíčovými oblastmi pro nově vzniklou vesnici jsou přitom doprava, komunikace, dopravní obslužnost, životní prostředí, zemědělství a lesní hospodářství.

„Zahájení chodu obce s sebou nese řadu úskalí. Na Libavé desítky let vše spravovala armáda a lidé, kteří teď novou obec zastupují, potřebují pomoc. My jsme jim podporu včetně finanční nabídli. Starostové se kdykoliv mohou obrátit na Krajský úřad, který se jejich problémy bude zabývat a pomůže je vyřešit,“ řekl Jiří Rozbořil, hejtman Olomouckého kraje.

„Zajímalo mě, jak bude zajištěna dopravní obslužnost v naší vsi. Do konce září je to ošetřeno, ale nebyli jsme si jistí, co přijde pak a zda spoje zůstanou zachovány v takovém rozsahu, jak jsou obyvatelé zvyklí. Ptal jsem se pana hejtmana také na okolnosti plánované rekonstrukce průtahu obcí,“ uvedl starosta Kozlova Roman Fojtík.

Řeč byla také o posílení signálu mobilního operátora, možnosti financování oprav bytových domů v majetku obce, zajištění sociálního bydlení pro občany Kozlova či dotací na les.

Samostatným tématem se pak stala otázka Integrovaného záchranného systému Olomouckého kraje. Hejtman Jiří Rozbořil informoval starostu o možnosti zřízení jednotky sboru dobrovolných hasičů, případně zabezpečení činnosti na základě smlouvy s blízkou obcí. Tou by podle Romana Fojtíka mohl být Újezd.

Kozlovští se dotazovali i na řešení žádosti rogalistů o využití ploch v katastru obce k zájmové a sportovní aktivitě.

Kozlov je jednou ze tří obcí, které na Libavé začátkem tohoto roku vznikly. Na společném setkání s vedením Olomouckého kraje začátkem března navrhlo hejtmanství jednotlivým starostům možnost individuálních schůzek. Nabídky už kromě Kozlova využilo Město Libavá. Zbývá ještě Luboměř pod Strážnou.

Pomůžeme, poradíme. Hejtman Rozbořil jednal se zástupci obce Kozlov

Poslední změna 13. 04. 2016 09:34:53