Operní pěvec Adam Plachetka zahájil Klášterní hudební slavnosti

V pořadí už 17. ročník festivalu Klášterní hudební slavnosti aneb Klášterky zahájil v sobotu 10. června český operní pěvec Adam Plachetka. V doprovodu Czech Ensemble Baroque Orchestra zazněly slavné árie W. A. Mozarta a A. Salieriho. Zahajovacího koncertu se zúčastnil hejtman Olomouckého kraje Josef Suchánek a jeho náměstek pro regionální rozvoj Jan Šafařík. Kulturní akci navštívil také ministr kultury Martin Baxa.

Letošní festival je věnovaný vzpomínce na šumperského rodáka Leo Slezaka, ve své době slavného tenoristu, sólistu Vídeňské státní opery i Metropolitní opery v New Yorku. Festival bude provázet také téma Inspirace Vídní. Nejen, že má toto město spojitost s Leo Slezakem, ale také s městem Šumperk, které v 19. století získalo přezdívku Malá Vídeň.

Festival pokračuje 18. června koncertem v Bílé Vodě a potrvá až do 30. září, kdy jej uzavře klarinetistka Anna Paulová spolu s Pražským komorním orchestrem. Seznam všech koncertů i vstupenky lze nalézt zde. Klášterní hudební slavnosti se od roku 2007 konají na mnoha pozoruhodných místech Jesenicka. Často jsou to církevní stavby nebo stavby s církví majetkově provázané v Olomouckém kraji a částech Moravskoslezského a Pardubického kraje.

Operní pěvec Adam Plachetka zahájil Klášterní hudební slavnosti

Poslední změna 12. 06. 2023 16:17:57