Olomoucký kraj ocenil talenty roku 2011

06. 12. 2011

V pondělí 5. prosince 2011 proběhlo v sále Pegasus v Regionálním centru Olomouce za účasti náměstka hejtmana Olomouckého kraje Pavla Sekaniny slavnostní vyhlášení v pořadí již 7. ročníku ocenění Talent Olomouckého kraje 2011.

Ocenění nejlepších žáků a studentů, kteří dosáhli mimořádných výsledků v krajských, ústředních a mezinárodních kolech soutěží a přehlídek, je jedna z forem, jak podpořit talentovanou mládež v Olomouckém kraji.

V letošním ročníku soutěže byli vyhodnoceni žáci a studenti ve věkové kategorii žáci druhého stupně základních škol a 1. – 4. ročníků víceletých gymnázií a studenti středních škol a 5. – 8. ročníků víceletých gymnázií. Ocenění se udělovalo v pěti oborech: humanitním, přírodovědném, technickém a dovednostním, uměleckém a sportovním. Prvních pět úspěšných talentů v každém oboru bylo jednorázově ohodnoceno finančním příspěvkem z rozpočtu Olomouckého kraje.

Již čtvrtým rokem byly vyhodnoceny i školy, jejichž svěřenci dosáhli nejkvalitnějších umístění. Tyto v rámci převzetí ocenění obdržely finanční dotace dle stanového klíče v závislosti na míře úspěšnosti svých svěřenců v soutěžích. S tímto oceněním se počítá i do budoucna a v první řadě má školy motivovat, aby své studenty v maximální míře podporovaly v zapojování do soutěží a olympiád.

V závěru akce pak byli ohodnoceni právě organizátoři a garanti zmiňovaných soutěží vyhlašovaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

img-6172.jpg
img-6185.jpg